Nazan Öncel’in miras davasından borç çıktı!

Nazan Öncel’in miras davasından borç çıktı! Nazan Öncel’in miras davasından borç çıktı!

Akşit Togay’ın Amerika’da yaşayan oğlu Berdan Togay, mirastan düşen payını alabilmek için üvey annesi Nazan Öncel’e dava açtı. Bilirkişi raporuna göre Akşit Togay’ın 1 milyon 50 bin lira vergi ve SGK borcu olduğunu ortaya çıktı.


Kalp krizi sonrasında yaşamını yitiren iş insanı Akşit Togay’ın oğlu Berdan Togay, üvey annesi Nazan Öncel’e hem tereke hem de Kemerburgaz’daki vill için haksız işgal tazminatı davası açtı.

Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; mirastan pay almak isteyen Berdan Togay, mahkemeye sunduğu dilekçe kapsamında müzik şirketi ile boya sanayisinde faaliyette bulunan bir şirketi bulunan babasından geriye Kemerburgaz’da villa, Şile’de yazlık ve bir araç kaldığını açıkladı.

'Nazan Öncel’den alınıp Berdan Togay’a verilmesini istiyoruz'

Avukatı “Berdan Togay’ın mirastan düşen payını alabilmesi için şirketlerdeki mal varlığının, özel kıymetli eşyalarının ve banka hesaplarının terekeye dahil edilmesini istiyoruz. Davalının Kemerburgaz’da oturduğu villanın altında şirkete ait müzik aletlerinin olduğu stüdyoda da keşif yapılsın. Villanın kira getirisi aylık 6 bin dolardır. Berdan Togay’ın payına 2 bin 250 dolar düşmektedir. Hissesine karşılık gelen kira ve ecrimisilin, Nazan Öncel’den alınarak Berdan Togay’a verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.