Nevşehir'deki yeraltı şehrinde son durum!

Nevşehir'deki yeraltı şehrinde son durum! Nevşehir'deki yeraltı şehrinde son durum!

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliği ile gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Etrafı Kentsel Dönüşüm Proje çalışmaları sırasında ortaya çıkartılan dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminde inceleme yapıldı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliği ile gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Etrafı Kentsel Dönüşüm Proje çalışmaları sırasında ortaya çıkartılan dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminde inceleme yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı izniyle Nevşehir Belediyesi öncülüğünde 11 mahalleyi kapsayan bölgede arkeolojik araştırma ve temizleme çalışmaları devam ediyor.


Çalışmaları yerinde görmek amacıyla Nevşehir'e gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Vekili Ali Şahin, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Abdullah Kocapınar ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi (DÖSİM) Genel Müdürü Çetin Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz tarafından karşılandı. Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici'nin de hazır bulunduğu ziyarette, bir süre bölgede inceleme yapan Bakanlık üst düzey yöneticilerine, Belediye Başkan Yardımcısı Şımarmaz ve Müze Müdürü Ertuğrul Murat Gülyaz bilgiler verdi. Dokuz Sütun

pus