07 / 08 / 2022

Nevşehir'e Kapadokya Arena Stadı geliyor!

Nevşehir'e Kapadokya Arena Stadı geliyor!

Nevşehir Spor il Müdürü Mustafa Ünlüer, ilçeye yeni kazandırılacak 15 bin kişilik yeni stadın müjdesini verdi. Stadın ismi Kapadokya Arena stadı olacak.Nevşehir Spor il Müdürü Mustafa Ünlüer Nevşehir Spor taraftarının ve sporseverlerin heyecanla beklediği büyük müjdeyi verdi. 


TOKİ'nin Gazi stadının bulunduğu alana talip olması üzerine başlayan girişimler doğrultusunda ilimiz Nevşehir yeni  TOKİ  de 15 bin kişilik yeni bir stat yapılması için çalışmalara başlanıldığını ifade etti.Gazi stadının taşınarak yeni 15 bin kişilik stadın ismi ise Kapadokya Arena stadı olacak.


Nevşehire yıllardır sportif hem de çeşitli sosyal ve kültürel içerikli etkinliklerde hizmet veren Nevşehir Gazi Stadı yakın zamanda yeni yerine taşınacak. Yeni stat yapımı konusundaki proje çalışmalarının son aşamaya geldiği öğrenildi.


TOKİ nin Gazi stadının bulunduğu alana talip olması üzerine başlayan girişimler doğrultusunda ilimize 15 bin kişilik yeni bir stat yapılması gündemde.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün üzerinde hassasiyetle durduğu çalışmanın önümüzdeki günlerde Nevşehir kamuoyuna da açıklanması bekleniyor.


Edinilen bilgiye göre yeni terminal yakınına inşa edilecek olan 15 bin kişilik yeni stat projesi için TOKİ devreye girmiş durumda. Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte 5 bin kişi kapasiteli gazi stadının yerine söz konusu yeni alanda stat inşasına başlanacak yeni stat tamamlandıktan ve devir işlemleri yapıldıktan sonra gazi stadı yıkılacak.


Yıkılacak olan gazi stadının yerine ise TOKİ tarafından konut mu, yoksa sosyal içerikli bir projenin mi yapılacağı ise henüz netlik kazanmış değil..Kırşehir Çiğdem