27 / 06 / 2022

Nevşehir’in çehresi kentsel dönüşümle değişecek!

Nevşehir’in çehresi kentsel dönüşümle değişecek!

Nevşehir Belediyesi tarafından kısa sürede hayata geçirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projeleri ile şehrin çehresi değişecek.Nevşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesi ve Yeni Sanayi Sitesi Projesi ile ilgili çalışmalara devam ediliyor. Nevşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; bu kapsamda Nevşehir Belediyesi’nde Belediye Başkanı Rasim Arı başkanlığında başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri ile gerçekleştirilen toplantıda, projelere ilişkin son gelişmeler konuşuldu. 

Kentsel Dönüşüm Projeleri ve Yeni Sanayi Sitesi Projesi için bu hafta içinde Ankara’da önemli girişimler yapan Belediye Başkanı Rasim Arı, projelerin artık son aşamaya geldiğini ve kısa sürede hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti. “Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın hak ettikleri güzel yaşam koşullarına ve imkânlara kavuşmaları adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuşan Başkan Arı, projelerin tamamlanmasıyla Nevşehir’in çehresinin tamamen değişeceğini sözlerine ekledi.

Arı: “Belediyemizde Nevşehir’i hak ettiği yere getirecek toptan kalkınma hamlesi ve hizmet seferberliği başlattık. Ben ve tüm ekibim bu şehrin insanlarına, onların sevgisine layık davranmak ve mahcup olmamak adına gece gündüz çalışacağız. Biz koşacağız ve Nevşehir’i hak ettiği yere getireceğiz. Göreve gelirken verdiğimiz tüm sözleri tutacağız. Bu şehri beş yıl sonra bambaşka bir şehir olarak göreceksiniz.” açıklamasında bulundu.