Niğde Pınarcık'ta toplulaştırmaya dahil edilen arazi sorunu TBMM'de!

Niğde Pınarcık'ta toplulaştırmaya dahil edilen arazi sorunu TBMM'de! Niğde Pınarcık'ta toplulaştırmaya dahil edilen arazi sorunu TBMM'de!

Niğde'nin Pınarcık köyünde toplulaştırmaya dahil edilen ve yerine yenisi verilmeyen bir arazinin durumuna ilişkin soru önergesi hazırlandı. CHP'li Gürer, sorularını Bakan Çelik'e sordu..

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde'nin Pınarcık köyünde toplulaştırmaya dahil edilen ve yerine yenisi verilmeyen bir arazinin durumuna ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer, sorularını Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e iletti.


Gürer önergesinde "Niğde ili Pınarcık Köyünde bulunan, toplulaştırmaya dahil olan 2479 no'lu parselden geçen  Ankara  Pozantı otoyolu nedeniyle ekim yapılmadığı için gelir kaybı yaşayan Hüseyin Ulutaş arazisinin yerine yeni arazinin verilmediğini beyan etmiştir. Konunun ilgili kısımları Ulaştırma Bakanlığına gitmiştir. 2479 no'lu parselin Bakanlığınız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü nezdinde araştırılması uygun olacaktır." diyerek "Bu konuda bir çalışmanız var mıdır? Çalışma yapılması düşünülmekte midir?" diye sordu.
pus