ODE Yalıtım gözünü Afrika pazarına dikti!

ODE Yalıtım gözünü Afrika pazarına dikti! ODE Yalıtım gözünü Afrika pazarına dikti!

ODE Yalıtım, Eskişehir fabrikasında Mart itibariyle başlayacak üretimle birlikte oluşacak kapasite artışını, ihracatta büyüme için kullanacak. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Dünya markası olmak için önce bölgesel güç olmak gerekiyor. " dedi.




Yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE, Eskişehir’de tamamlandığında 100 milyon TL’lik yatırıma mal olacak yeni fabrikasında Mart ayı itibariyle üretime başlıyor. İlk fazında su yalıtımının ana malzemesi olan bitümlü membran üretimi gerçekleştirecek olan ODE Yalıtım, bu fabrikada üretimin başlaması ile birlikte artan kapasitesini ihracata ağırlık vererek değerlendirecek. Bu kapsamda Kuzey Afrika ülkelerindeki gücünü tüm Afrika kıtasına yaymayı hedefleyen ODE Yalıtım, 2020 yılına kadar ihracatını yüzde 100 oranında artırarak, toplam üretiminin yüzde 35’ini ihraç eder hale gelmeyi hedefliyor. 

Orhan Turan: “Sahraaltı Afrika ülkelerini odağımıza aldık”

Dolar ve Euro’daki artış ve iç piyasadaki sıkışıklık nedeniyle ihracatın artık çok daha karlı bir hale geldiğini hatırlatan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “ODE olarak ihracata her zaman büyük önem verdik. Eskişehir fabrikamızda üretimin başlayacak dolayısıyla kapasitemizin artacak olması nedeniyle bu yıl ihracat artışını ana hedeflerimiz arasına koyduk. İhracatta bu yıl hedef pazarımız ise Afrika kıtası. ODE olarak Kuzey Afrika ülkelerinde zaten güçlüyüz. Ancak bu gücümüzü Sahraaltı Afrika ülkelerine de yayarak, tüm kıtada çok etkin olmak istiyoruz. Yalıtımda dünya markası olma hedefimiz için önce bölgesel güç olmamız gerekiyor. Afrika kıtası da bize bölgesel güç olma anlamında önemli katkı sağlayacak” dedi.