Ofisler artık eğlenceli alanlar haline geliyor!

 Ofisler artık eğlenceli alanlar haline geliyor!Çalışanlar mesai saatlerinde stres atmak için langırt ve masa tenisi oynuyor, tırmanma duvarında ter döküyor, kum torbasını yumrukluyor. İşte Türkiye'de çalışanları için 'Silikon Vadisi'ndeki gibi eğlenceli çalışma ortamı sunan şirketler...


Çalışanlarına eğlenceli bir ofis ortamı sunarak motivasyonlarını artıran şirketler artık sadece Silikon Vadisi'nde bulunmuyor. Google'ın dillere destan merkezinde çalışanlar pijamaları ve köpekleriyle işe gelip (tek şart köpeklerin ofiste ihtiyaç gidermemesi!), masaj yaptırıp, dalga havuzunda eğlenip, gün içinde 'şekerleme' yapabiliyor. Türkiye'de de çalışanlarının mutluluğu için 'eğlenceli' ofisler dizayn eden şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Google'ın Türkiye ofisinde ise çalışanlar için salıncak ve masa tenisi bulunuyor. Hatta isteyen ofisin içinde bisiklete bile biniyor! Turkcell de çalışanlarına en cazip çalışma ortamı sunan şirketlerden biri. Beyoğlu'nun kalbinde, Pera'da yer alan merkez binası 1,5 sene önce yenilendi. Turkcell'in Ar-Ge üssü Turkcell Teknoloji ve Maltepe'deki plazada ise mühendislerin yaratıcılığını körükleyecek her türlü detay düşünülmüş. Gebze'deki Turkcell Teknoloji binasında PSP odasından tırmanma duvarına, bilardo masasından langırta yok yok. Ayrıca mesai saatlerinde esnek olan merkezde, geç saate kadar çalışıp binada kalmayı tercih eden mühendisler için ücretsiz, 5 yıldızlı otel konforunda banyolu odalar bulunuyor. 


LANGIRT OYNAYIP, FRİGO YİYORLAR!

Turkcell'in grup şirketlerinden Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Superonline da iş ortamında  benzer bir eğlence standardı var.  Halen Türkiye'de 11 ilde 13 çağrı merkezi olan Turkcell Global Bilgi'de her lokasyonda çalışanlara beklenmedik anlarda farklı lezzetler servis ediliyor. Bugüne kadar sunulan lezzetler arasında simit-peynir, frigo, buzlu badem, baklava var. Yine iş stresinin yarattığı baskıyı ortadan kaldırmak adına çalışanlar arasında 'ayın centilmeni', ütü yapma, örgü örme, tavla turnuvası, futbol turnuvaları, makarna yeme, pasta yapma  gibi yarışmalar düzenliyor. Ayrıca çalışanlar için spor salonu, doktor, kuaför gibi imkanlar da bulunuyor ve çalışanlar kafeteryalarda bulunan masa tenisi, langırt, tavla da oynayabiliyorlar.


Kum torbasında stres atıp 'tribünde' maç seyrediyorlar

Yemeksepeti.com'un ofisinde, çalışanların stres atmaları için kum torbaları ve masaj koltukları; eğlence için PlayStation, Wii, masa tenisi, bilardo var. Pazarlama ve yönetim birimlerinin bulunduğu katta ise bar ve sahne yer alıyor. Ofiste ayrıca açılır kapanır bir tribün bulunuyor. Burada tüm çalışanlar bir araya gelip basketboldan futbola spor müsabakalarını seyredebiliyor. Ayrıca, katlarda eski telefon kulübeleri şeklinde kabinler bulunuyor ve çalışanlar mahremiyet istediklerinde cep telefonlarıyla bu kulübelerde konuşuyor.


Playstatiton odası var

TURKCELL Superonline'da ise çalışanların konforu yine üst seviyede düşünülmüş. Masaj koltuklarından, spor salonuna, masa tenisi, langırt gibi eğlenceli oyunlara kadar birçok olanak yer alıyor. İlaç devi Pfizer'de ise Playstation odası ve masa tenisi odası var.


Avea'da ücretsiz Power Plate ve Pilates dersi

Avea çalışanları için gün içinde müzik yayını ve düzenli ikramlar yapıyor. Ücretsiz kahve makinelerinin yanı sıra en çok ilgi çekici uygulamalardan biri Fitness Center'lar. Spor hocalarının istihdam edildiği bu Fitness Center'larda çalışanlar ücretsiz olarak yoga, Power Plate ve Pilates dersleri alabiliyor.


Vodafone'dakiler bahçede sebze yetiştirip masa tenisiyle stres atıyor

VODAFONE Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram, çalışma ortamıyla ilgili şu bilgileri verdi: 'Maslak Plaza'daki spor salonumuza çalışanlarımız büyük ilgi gösteriyor. Bahçemizde barbekü ve karaoke partileri organize ediyoruz. Öte yandan Mecidiyeköy ve Tuzla ofislerimizde çalışanlarımız, masa tenisi ve playstation oynayarak iş stresini atabiliyorlar. Vodafone bünyesindeki Oksijen Ar-Ge merkezimizde ise çalışanlarımızın sebze yetiştirdikleri bir bahçeleri bulunuyor.'


İster boks yap ister langırt oyna!

TTNET'te de çalışanlar için bokstan langırta, masa tenisinden tavlaya kadar stres atmaları için eğlenceli bir ofis ortamı sunuluyor. TTNET İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Hasan Kaya 'Genel müdürlük binamızda çalışanlarımızın kullanımına yönelik, spor hocamız eşliğinde hizmet veren bir spor salonumuz mevcut. Ayrıca belirli saatlerde, ihtiyaca göre hizmet veren erkek berberi, terzi ve lostra salonumuz var. Bunun yanı sıra kuru temizleme hizmeti de veriliyor' dedi.

Akşam