Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne zaman açılacak?

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne zaman açılacak? Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne zaman açılacak?

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yıkılıp yeniden yapılıyor. Peki Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne zaman açılacak?
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında yıkılıp yeniden yapılıyor. İçerisinde mağazaların da yer alacağı yeni Okmeydanı Hastanesi, ultra-modern olarak inşa ediliyor.


Taş Yapı'nın sismik izolasyon teknolojisi ile hayata geçirdiği 1000 yataklı yeni hastanenin tek ve çift kişilik tüm odaları 5 yıldızlı otel konforunda olacak. 


Yıllık 1 milyon 500 bin ayakta ve 50 bin yatan hastaya hizmet verecek yeni hastane, olası bir depremin ardından kesintisiz hizmet verebilecek şekilde sismik izolasyon tekniği ve akıllı bina teknolojisiyle inşa ediliyor.


Mevcut Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin toplam kapalı alanı 55 bin metrekare iken yeni yapılacak hastanenin toplam kapalı alanı 250 bin metrekare olacak.  Acil durumlarda ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla mevcutta 1.300 metrekare olan acil servis alanı 10 bin metrekareye çıkarılacak. Toplam ameliyathane sayısı ise mevcut hastanede 17 iken yeni hastanede 28 olacak. 


Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne zaman açılacak?

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ocak 2017'de tamamlanacak.


Odalar, Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan nitelikli hasta odası tanımına uygun olarak içinde tuvaleti, banyosu, en fazla iki hasta yatağı, televizyonu, telefonu, yemek masası, etajeri ve yatılabilen refakatçi koltuğu bulunacak şekilde yapılacak.Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatı:

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com