Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

Beyoğlu’nda Okmeydanı’nı sağlıklı bir yaşam alanı haline getirmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yeni döneme geçildi. Beyoğlu’nda Okmeydanı’nı sağlıklı bir yaşam alanı haline getirmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yeni döneme geçildi. 

Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; Beyoğlu Okmeydanı'nda bulunan Fetihtepe Mahallesi 3 bin 550 adadan start verilen proje çerçevesinde uzlaşılan ve kira yardımı alarak konutlarını tahliye eden hak sahiplerinin binalarının kaldırılması için çalışmalara başlandı. 

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

YAPILARIN AİDATINDA ORTALAMA YÜZDE 30 İNDİRİM YAPILDI

Çalışmalara ilişkin açıklamalar yapan Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Şuayip Korkmaz, şunları kaydetti:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yapılan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Fetihtepe Mahallesi 3 bin 550 ada da yeni bir aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Gelip uzlaşmalarını imzalayan ve evini tahliye edip bakanlığımızdan kira yardımını almaya başlayan hak sahiplerimizin binalarından yenileme çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Haydar Ali Yıldız’ın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile görüşmesi neticesinde, vatandaşlarımızın talep ettiği ödeme miktarından ortalama yüzde 30 bir indirim daha sağlanmış ve bu müjdeyi sayın başkanımız bayramdan önce vatandaşlarımıza duyurmuştu.”

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

“VATANDAŞLARIMIZI KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ’NE BEKLİYORUZ”

Başkan Yardımcısı Korkmaz, Okmeydanı Projesi'ne ilişkin vatandaşlara bilgi vererek uzlaşmaları yapmayı sürdürdüklerine de dikkat çekerek, “Uzlaşmalarını yaparak kira yardımlarını almaya başlayan ve evlerini tahliye eden hak sahiplerinin binalarında da yeniden inşa sürecine başlamayı bekliyoruz. Bütün vatandaşlarımızı Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde bilgilendirmeye, ortalama yüzde 30 olan indirimdeki son ödeme miktarlarını öğrenmeye, uzlaşmayı imzalamaya ve kira yardımlarını almaya bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi tam gaz!

3 BİN 550 ADA’DA 778 ADET KONUT VE 159 ADET İŞ YERİ İNŞA EDİLECEK

Fetihtepe Mahallesi 3 bin 550 Ada’da hayata geçirilecek olan proje 29 bin metrekare alanda inşa edilecek. 20 bin metrekare yeşil ve açık alana yer verilecek olan proje ile 778 adet konut ve 159 adet iş yeri yapılacak. Proje her hak sahibinin bir otoparkı olacak şekilde düzenlenecek. Yalnızca proje sınırları içerisinde hak sahibi olanlar için ev veya iş yeri hinşa edilecek. Hak sahipleri haricinde herhangi bir kişi ve kişilere satış mümkün tutulmayacak. Hak sahipleri teslim alacakları konut veya dükkanlarının maliyeti üzerinden çıkan farkını, aidat öder gibi 20 senede taksitli şekilde ödeyebilecek. 

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yeni gelişme!