Olivia adlı otel gemi düzenlenen törenle denize indirildi!

Olivia adlı otel gemi düzenlenen törenle denize indirildi!


Geminin denize indiriliş töreninde konuşan Aksoy Şirketler ve Gelibolu Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aksoy, yaptıkları işleri başarılı bir şekilde tamamlamanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.Gelibolu Tersanesi'nde yapılan 60 metre boyundaki gemi, petrol arama platformlarında çalışan personelin konaklama ihtiyacını karşılayacak


Gelibolu Tersanesi'nde İsviçreli bir denizcilik firmasının siparişi üzerine inşa edilen "Olıvıa" adlı ''otel gemi'', düzenlenen törenle denize indirildi. 


Geminin denize indiriliş töreninde konuşan Aksoy Şirketler ve Gelibolu Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aksoy, yaptıkları işleri başarılı bir şekilde tamamlamanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 


8 ayda tamamlandı


Geminin 8 aylık bir sürede tamamlandığını anlatan Aksoy, "Sıkıntılı dönemlerde bu tür işlerin zorluğunu denizcilik sektöründe olan çok iyi bilir. Aldığımız bir işi daha başarıyla ve yüzümüzün akıyla bitirmenin gururunu yaşıyoruz. İndirdiğimiz gemiyi deneme ve küçük eksiklikleri tamamlandıktan sonra sahibine teslim edeceğiz. Emeği geçen personelime ve bu mutlu günümüzde bizimle olan dostlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 


Daha sonra Türkiye'de inşa edilen ikinci ''otel gemi'' olma unvanına sahip gemi, katılımcıların alkışlarıyla denize indirildi. 


Törene, Gelibolu Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile davetliler katıldı. 


Petrol arama platformlarında çalışan personelin konaklama ihtiyacını karşılayacak gemide, 63 yatak kapasitesi bulunuyor. 60 metre boyunda 20 metre genişliğindeki gemide mutfak, yemek salonu, spor salonları, eğlenme ve dinlenme salonları, toplantı odaları ile çeşitli atölyeler yer alıyor. 


 


Dünya