Çukurova Balkon

Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı!

Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı! Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı!

Kamu bankalarının faiz oranlarını yüzde 0.99’a düşürmesiyle başlayan hareketlilik 'Ondörtüç Pendik' projesinin satışlarında da hissedildi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Kamu bankalarının temmuz ayı ortasında faizleri yüzde 0.99’a çekmesi, sonuçlarını veriyor. Ağustos'ta yüzde 5.1’lik artışla yeniden yükselişe geçen satışların giderek daha da yükselmesi bekleniyor. Sektörün yenilikçi markası İnsay Yapı da İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden biri olan Pendik’te hayata geçirdiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesiyle kampanyaya ilk dahil olan şirketler arasında yer aldı. Konumu ve donanımını, bölgenin giderek artan yatırım potansiyeliyle birleştiren şirket, yılın ilk 7 ayında beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirdi. Projede uygulanan yüzde 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade avantajı, yatırımcı taleplerini de yukarıya taşıdı.

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe faiz oranlarının, her dönemde satışların gidişatına yön verdiğini belirten İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

İhsan Çulhalık:


“Beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirdik”


“Yatırımcılar için faizlerdeki psikolojik sınır, her dönem yüzde 1’in altı olmuştur. Faizlerin yüzde 1’in altına indirilmesinin yarattığı etkiyi ağustos rakamlarında gördük. Sektörümüzde bir canlanma hareketi oluştu. Biz de İnsay Yapı olarak bu hareketin en büyük destekçilerinden biri olduk. Faizlerimizi yüzde 0.99’da sabitleyip, vadelerimizi 180 aya uzatarak yüksek seyreden faizlerden ötürü beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirdik. Böylece son iki aylık dönemde satışlarımıza hız kazandırmayı başardık”


Potansiyeli ortaya çıkardı


‘Ondörtüç Pendik’ projesinin hem yatırım hem de oturum amaçlı konut alıcıları tarafından ciddi bir taleple karşı karşıya olduğuna belirten Çulhalık, “Projemizin merkezi konumu ve her geçen gün artan prim potansiyeli, yatırımcılarımızın satış yönlü hareketinde çok önemli bir etken. Konumuna ek olarak ayrıcalıklı yaşam alanı sunan donanımı da yatırımcı taleplerinde söz sahibi oldu. Çünkü biz sadece bir konut projesi değil, sosyal donatı alanları, mağazaları ve restoranlarıyla adeta bir yaşam konsepti oluşturduk. Zaten satın almaya hazır bir yatırımcı potansiyelimiz vardı. Faizleri düşürüp vadeleri uzatarak bu potansiyeli gün yüzüne çıkardık” şeklinde konuştu.

 

Pendik’in merkezinde ayrıcalıklı yaşam alanı


'Ondörtüç Pendik' projesi 9 bin metrekarelik alan üzerinde; 252 konut ve 15 ticari birimden meydana geliyor. 24 saat güvenlik hizmetinin bulunduğu 'Ondörtüç Pendik'; yüzme havuzu, yürüyüş yolları, çocuk parkı, spor alanları, dinlenme alanları imkânının yanı sıra kapalı otopark ayrıcalığı da bulunuyor.  Profesyonel site yönetiminin bulunduğu ve her daireye depo alanının tahsis edildiği projedeki mağaza ve restoranlar da ayrıcalıklı yaşam alanı konseptini de tamamlıyor. Pendik'in merkezinde yer alan 'Ondörtüç Pendik' projesi, merkezi noktalara yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Projedeki dairelerin fiyatları, 285 bin TL- 658 bin TL arasında farklılık gösteriyor.


Teknokent’e komşu…

Yapımı süren Şeyhli metro istasyonu, projeye birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Teknokent'e de komşu olan proje ayrıca, bölgenin en büyük alışveriş merkezi Viaport’a da çok kısa sürede ve kolay bir biçimde ulaşma imkânı sunuyor. 

 

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika uzaklıktaProje, dört bir yanı sağlık kuruluşlarıyla çevrili ve özel hastanelerin yanı sıra Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne 3 dakikalık mesafede bulunuyor. 'Ondörtüç Pendik', Sabiha Gökçen Havalimanı ile hızlı feribota ise 15 dakika ve eğitim kurumlarına da komşu olacak mesafede yer alıyor.
 

http://www.ondortuc.com.tr/