16 / 08 / 2022

One Tower Kule Konut projesi, Ankara'nın yeni sanat merkezi oldu!

One Tower Kule Konut projesi, Ankara'nın yeni sanat merkezi oldu!

Tamamlandığında 185 metre yüksekliğiyle Ankara'nın en uzun kulesi olacak 48 katlı One Tower Kule Konut projesi, Ankara'nın yeni sanat merkezi oldu. Türkiye'nin doğal güzelliklerini havadan fotoğrafladığı "Anadolu Desenleri" sergisi düzenlendi...Tamamlandığında 185 metre yüksekliğiyle Ankara'nın en uzun kulesi olacak 48 katlı One Tower Kule Konut projesi, Ankara'nın yeni sanat merkezi oldu. 


Fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın'ın Türkiye'nin doğal güzelliklerini havadan fotoğrafladığı "Anadolu Desenleri" sergisiyle Sanat ' Günleri etkinliklerine başlayan One Tower, Türkiye Foto Muhabir' leri Derneği ile ortaklaşa düzenlediği "30 Yılın Basın Fotoğrafları" ' sergisiyle de sanatseverlerden tam not aldı. Hafif taşıyıcılı, dinamik, şeffaf tasarımlı ve geniş sirkülasyon alanlarına sahip satış ofisinin Oran bölgesindeki sergi salonu ihtiyacını karşıladığınır ifade eden İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, sanatın ve sanatçının her zaman yanında olacaklarını bildirdi. Aralık ayından bu yana devam eden sergilerin büyük ilgi çektiğini belirten Özçelik, "Hem 'Anadolu Desenleri' sergimiz hem de '30 Yılın Basın Fotoğrafları' sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yüksek kültür ' seviyesine sahip Oran halkının gerçekten de böylesi bir sergi sa' lonuna ihtiyacı varmış. Çünkü sergileri başlattığımız günden beri ' satış ofisimiz çok sayıda sanatseveri ağırladı" dedi. 


One Tower satış ofisindeki sergileri görmeye küçük büyük yüzlerce sanatseverin geldiğini ifade eden Özçelik, bazı okulların öğrencilerini sergileri görmeye getirdiğini kaydetti. Özçelik, şunları söyledi: "Sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapacak olan One Tower, bir yandan da bir yaşam merkezi olarak kurgulanmakta. Bu kapsamda Oran bölgesinin, hatta Ankara'nın kültür ve sanat etkinliklerine satış ofisimizle katkı sağlamaya devam edeceğiz. Özellikle rçff; öğrencilerin sergilerimizi görmeye gelmesi bize ayrı mutluluk verdi. 


Sanat sevgisini küçük yaşta aşılamak son derece önemli. Bu sevgiyi aşılamaya yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize." Özçelik, 2014 yılının inşaatlarının sanatla birlikte yükseldiği bir., yıl olacağını ifade ederek, "One Tower kaba inşaatının tamamlanacağı 2014 yılında satış ofisimizi de yine serg salonu olarak kullanmaya devam edeceğiz. 


Son An