Ordu Civil’de ikinci etap ihalesi yapıldı!

Ordu Civil’de ikinci etap ihalesi yapıldı! Ordu Civil’de ikinci etap ihalesi yapıldı!

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan “Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi”nin ihalesi gerçekleştirildi. Kentin en önemli rekreasyon alanlarından biri olan Civil Irmağı, bu proje ile birlikte büyük bir değişim yaşayacak.Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan “Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi”nin ihalesi gerçekleştirildi. Kentin en önemli rekreasyon alanlarından biri olan Civil Irmağı, bu proje ile birlikte büyük bir değişim yaşayacak.

 

Yaşam alanı olarak düzenlenen ve insanların uzun süre vakit geçirebileceği bir rekreasyon alanının oluşturulacağı Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi bünyesinde; 1.5 km’lik yürüyüş parkuru, 10.000 m²’lik park alanı, çocuk oyun alanı, fitness alanı, 10.000 m²’lik pazar yeri alanı bulunuyor. Proje, TESK Otel yanından başlayıp Sivil Savunma Köprüsü’nde son bulacak.

 

BAŞKAN YILMAZ: “DEĞİŞİM SÜRECEK”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz konu hakkında yaptığı açıklamada, şehrin görüntüsüne yakışmayan Civil Irmağı’nın ıslah çalışmalarının tamamlandığını, bu kapsamda ilk etap çalışmaları sona eren projede ikinci etap ihalesinin yapılıp, çalışmaların başladığını söyledi. Başkan Yılmaz; “Seyir terasları, yürüyüş ve bisiklet yolları, yeşil alan, oyun parkları, pazar yeri olacak şekilde projemizi hazırladık ve ihalesini gerçekleştirdik. Çalışmalar en kısa zamanda başlayacak. Halkımız bu yaptığımız çalışmayla birlikte bölgedeki değişimi görecek” dedi. Ordu Büyükşehir Belediyesi