Çukurova Balkon

Osmangazi Belediyesi'nden Bursa için yeni projeler!

Osmangazi Belediyesi'nden Bursa için yeni projeler! Osmangazi Belediyesi'nden Bursa için yeni projeler!

Hayata geçirdiği vizyon projelerle Bursa’ya değer katan Osmangazi Belediyesi, yeni projeler için düğmeye bastı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


 

Hayata geçirdiği vizyon projelerle Bursa’nın değerine değer katan Osmangazi Belediyesi, tüm kente hitap eden yeni yatırımlar için çalışmalarına başladı. Osmangazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, Mustafa Dündar’ın başkanlığında geride kalan son 10 seneyi ulaşımdan altyapıya, kentsel dönüşümden tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan projelere, sosyal hizmetlerden sportif ve sanatsal faaliyetlere kadar her alanda yatırımlarla dolu dolu geçiren Osmangazi Belediyesi, yeni bir dönem için hazırlanıyor. 

“Daha güzel, daha yaşanılabilir bir Osmangazi” hedefiyle ilçeyi hizmetlerle donatan Başkan Dündar, önümüzdeki 5 yıllık dönemde Bursa’ya kazandıracakları vizyon projeler için bürokratlarıyla birlikte yoğun çaba harcıyor. Başkan Dündar, Soğanlı Kültür Merkezi’nde başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle yaptığı toplantıda hizmet çıtasını yükseltecek yeni projeler hakkında fikir alışverişi yaptı. Birim müdürleri, geçtiğimiz sene genelinde yapılan çalışmaları değerlendirirken, yeni dönem için proje ve çalışmalar hakkında da düşüncelerini paylaştı.

Yatırımlarla Dolu 10 Yıl

Osmangazi Belediyesi olarak geride kalan 10 senede yapısal anlamda birbirinden önemli projelerle örnek çalışmalara imza attıklarını söyleyen Dündar, sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalarla da ilçedeki yaşam standartlarını artırdıklarını belirtti. Türkiye’de borçsuz ender belediyelerden biri olduklarını söyleyen Dündar, “Bütçeyi en verimli şekilde kullanıyoruz. Borçlanmadan ve arazi satışı yapmadan bütçemizin yarısını yatırımlar için kullanıyoruz. Faiz gideri en az olan belediyeyiz. Borcumuz olmadığı gibi her yıl yaptığımız yatırımlarla belediyemizin mal varlığını da arttırıyoruz. Sayıştay denetiminde kamu zararı tespit edilmeyen tek belediyeyiz. Bu durum bizim şeffaf ve hesap verebilen bir belediye olduğumuzu ortaya koyuyor. Yapmış olduğumuz disiplinli yönetim, planlı çalışma, bütçenin akıllıca kullanılması Osmangazi’nin kazanmasına vesile oluyor” diye konuştu.

Dündar: “Hizmet Çıtasını Yükselttik”

Osmangazi’deki 136 mahalleye hizmet götürdüklerini söyleyen Dündar, “Her mahallemizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımız bu yönde olacak. Hedefimiz, ilçemizi daha da güzelleştirmek. Birbirinden değerli ve önemli vizyon projeleri Bursa’ya kazandırdık. Yürüttüğümüz çalışmalarla bir yandan tarihimize sahip çıkarken, diğer yandan günümüz modern şehrini inşa ediyoruz. Hizmetlerimiz sadece Osmangazi’ye değil bütün Bursa’ya hitap ediyor. 10 yıldır yaptığımız bu hizmetlerin çıtasını önümüzdeki dönemde yükselteceğiz. Bursa’ya vizyon katacak yeni projeler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu” şeklinde konuştu.