19 / 08 / 2022

Otobüs bileti fiyatları zam şampiyonu oldu! Metro, Pamukkale, Kamil koç, Çanakkale Truva... 5 Temmuz 2022 fiyat listesi!

Otobüs bileti fiyatları zam şampiyonu oldu! Metro, Pamukkale, Kamil koç, Çanakkale Truva... 5 Temmuz 2022 fiyat listesi!

Haziran ayının zam rekortmeni otobüs bileti fiyatları oldu! İstanbul Ticaret Odası'nın açıklamasına göre Haziran ayında otobüs bileti fiyatları yüzde 33,08 oranında arttı! Peki, şehirler arası otobüs bileti fiyatları ne kadar? İşte Metro, Pamukkale, Kamil Koç 5 Temmuz 2022 fiyat listesi...İstanbul Ticaret Odası'nın açıklamasına göre Haziran ayında otobüs bileti fiyatları yüzde 33,08 oranında arttı! Haziran ayının zam rekortmeni otobüs bileti fiyatları oldu! Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; yolcular azaldı. TOFED Başkanı Birol Özcan, "Bizde sefer sayıları azaldı. Yolcu maliyetleri yüksek olduğu için, mazot fiyatlarından dolayı fiyatı yükselttik." dedi. 

Otobüs şoförleri seferlerin tamamen dolduğunu söyledi. Yolcular bilet fiyatları ne kadar pahalı olsa da özel araçlarıyla gitmenin daha maliyetli olduğunu belirtti.

Zamdan önce son otobüs biletleri! Zam sinyali geldi! Metro, Kamil Koç, Pamukkale... İşte 26 Nisan 2022 fiyat listesi...

Kurban Bayramı'nı memleketinde ya da tatil mekanlarında geçirmek isteyen vatandaşlar otogarlarda yoğunluk oluşturmaya başladı. TOFED Başkanı Birol Özcan, Temmuz'dan 18 Temmuz'a kadar ilave sefer yapıldığını resmen açıkladı. En fazla bin 400 otobüs çıktığını söyleyen Özcan, "Eskiden, buradan 2 bin 500 otobüs çıkıyordu. Sefer sayımız öyleydi, sefer sayıları azaldı."şeklinde konuştu.

Otobüs bileti fiyatları bayramın hemen öncesinde zamlansa da boş sefer kalmadı! Online bilet satın alınmak istendiğinde pek çok firmanın biletleri "tükendi" olarak gözüküyor. Birçok vatandaş otobüs bileti bulamıyor. 

Peki, şehirler arası otobüs bileti fiyatları ne kadar? İşte Metro, Pamukkale, Kamil Koç 5 Temmuz 2022 fiyat listesi...