04 / 07 / 2022

Otomobil stokçularına büyük operasyon başladı!

Otomobil stokçularına büyük operasyon başladı!

Ankara Başsavcılığı özellikle ÖTV indirimi yapılan dönemde gerçekleşen araç satışlarına yönelik operasyon için düğmeye bastı. Bu dönemde yapılan araç satışları incelenecek. Bayilerden topladıkları sıfır araçları stoklayarak vurgun yapan soygunculara operasyon düzenleniyor. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; son zamanlarda araç fiyatlarında meydana gelen fahiş fiyat artışına dikkat çeken Yeni Şafak, otomobil bayileri üzerinden yapılan soygunu detaylarını ortaya çıkardı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu, araç fiyatlarındaki artışı etkileyenlerin tespiti için resen soruşturma başlattı. Alınan bilgiye göre, başsavcılığın soruşturma kapsamında izleyeceği yol haritası şöyle: 

Otomobil stokçularına büyük operasyon başladı!

HER DETAY MERCEK ALTINDA

-Araç bayilerinden ÖTV indirimi yapılan döneme ait gerçekleşen araç satışlarının proforma belgeleri istenecek.

-Satılan araçların alıcılarının kimlik bilgileri ve bu şahıslara ait Noterler Birliği’nden araç alım satımı vekaletnamesi sorulacak.

-Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’nden bahse konu araçların kimler tarafından alındığı bilgileri temin edilecek.

-ÖTV indirimi döneminde satılan araçların daha sonra bayi tarafından alınarak ikinci el pozisyonuna sokularak satışının yapılması ile devletin uğradığı ÖTV zararı tespit edilecek.

-Devletin uğradığı zararlarla ilgili Ticaret İl Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü ve benzeri kurumlarla çalışmalar gerçekleştirecek.

Otomobil stokçuluğunda 51 şüpheli için gözaltı kararı!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.