02 / 07 / 2022

Özelleştirme İdaresi 13 ildeki 37 taşınmazı satıyor!

Özelleştirme İdaresi 13 ildeki 37 taşınmazı satıyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 13 şehirde yer alan 37 ayrı taşınmazın özelleştirilmesi yapılacak. İdare tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan ilan kapsamında, söz konusu özelleştirme işleminin "satış" yöntemi kullanılarak gerçekleştirileceği belirtildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 13 şehirde yer alan 37 ayrı taşınmazın özelleştirilmesi yapılacak. İdare tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan ilan kapsamında, söz konusu özelleştirme işleminin "satış" yöntemi kullanılarak gerçekleştirileceği belirtildi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; bu çerçevede, İstanbul Küçükçekmece'de bir, Büyükçekmece'de ise 2 olacak şekilde 3 ayrı taşınmaz satışa sunuldu. Ankara'da 15, Kırıkkale'de 2, Yalova'da 6, Tokat'ta 3 olmak üzere; Aydın Didim, Antalya Alanya, Erzurum, Gaziantep, Muş, Şanlıurfa, Bursa ve İzmir'de de birer taşınmazın özelleştirileceği açıklandı.

Özelleştirme İdaresi 13 ildeki 37 taşınmazı satıyor!

Taşınmazlar için 500 TL ve 15 bin TL arasında değişiklik gösteren ihale şartnamesi tutarları açıklanırken, geçici teminat bedelleri ise 25 bin TL ile 15 milyon TL arasında oldu. Özelleştirilecek taşınmazlar için son tekliflerin 19, 20 ve 21 Nisan 2022 tarihlerinde alınacağı açıklandı. 

İhalelere katılım gösterecek olan teklif sahiplerinin her bir gayrimenkul için ayrı ihale şartnamesi almasının gerekli olduğu belirtilirken, her bir taşınmaz için de ayrı teklif sunulması gerekiyor. Aynı zamanda katılımcıların, ilgili belgeleri idarenin "Ziya Gökalp Caddesi No:80 Kurtuluş/ANKARA" adresine son teklif verme tarihi olarak belirlenen saat 18:00'e kadar elden teslim etmesi gerekli. 

İlan metni tıklayın