27 / 09 / 2022

Özgür Demirtaş çileden çıktı! 'Sen kimsin?'

Özgür Demirtaş çileden çıktı! 'Sen kimsin?'

Ünlü finans profesörü, akademisyen ve yazar Özgür Demirtaş, bir Twitter kullanıcısının eleştirel yorumu üzerine dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.Ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamalar ilgiyle ün salan Finans Profesörü Özgür Demirtaş zaman zaman sert eleştiri oklarının da hedefi oluyor. Bir Twitter kullanıcısının kendisne verdiği yanıt üzerine küplere binen Özgür Demirtaş, takipçisine çok sert sözler söyledi.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ'TAN TAKİPÇİSİNE OLAY YANIT

Özgür Demirtaş'ın Türkiye'nin milli gelir sıralaması hakkında yaptığı paylaşıma bir Twitter kullanıcısı yanıt verdi.

Demirtaş'a sapla samanı karıştırmaması gerektiğini ifade edip eleştiride bulunan vatandaş yaptığı paylaşımında şu cümleleri kullandı:

"Bu hızlı büyüme Milli Geliri birden bire etkilemez, etkisi yavaş ama kalıcı olacaktır. Siz piyasaya güvensizlik pompalamaya devam edin. Doların çakıldığı geceki gibi dut yemiş bülbüle dönmeniz yakındır."

Özgür Demirtaş, Samet isimli Twitter kullanıcısının yorumunu alıntılayarak sert çıktı.

Özgür Demirtaş çileden çıktı! Sen kimsin?

Paylaşımında "Sermet sen kimsin? Sermet ne okudun? Sermet Eğitimin ne? Sermet Ekonomi-Finans hakkında okuduğun kitapları, yazdığın akademik yayınları YAZ bakayım. Türkiye’nin kötü dönemleri oldu. Ama hiçbir döneminde CEHALET bu kadar özgüvenli olmadı, bu kadar baş tacı edilmedi ama geçecek!" ifadelerini kullanan Demirtaş bu tweet'inin ardından yeni bir paylaşımda bulundu.

Finans profesörü Özgür Demirtaş sosyal medyada gündem olan o paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bundan sonra CAHİLE karşı kibarlık yok. Cahili gördüğünüz an bilginizle HAMAM BÖCEĞİNİN üstüne bastığınız gibi basın üzerinde Ayağınızı çevirin. Adam bana ilçe teşkilatının yanındaki kahvehaneden Albert Einstein gibi yazıyor. Yanınızda bir tane bile GERÇEK akademisyen kalmadı."
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön