08 / 08 / 2022

Özyurtlar Holding’te 2 aylık satışların yüzde 80’i online’dan!

Özyurtlar Holding’te 2 aylık satışların yüzde 80’i online’dan!

Koronavirüs sebebiyle online satış dönemine geçen Özyurtlar Holding'in 2 aylık süreçte gerçekleştirdiği satışların yüzde 80'i online üzerinden yapıldı. Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Özyurt, yatırımcılar için bir mobil uygulama geliştirildiğini belirtti...Koronavirüs karşısında, online satış faaliyetlerini aktifleştiren ilk inşaat firmalarından biri olan Özyurtlar Holding, Mart ve Nisan aylarını kapsayan 2 aylık süreçte, satışların yüzde 80’inin online platformdan yapıldığını belirtti. 

Koronavirüs salgını döneminde satış ofisi faaliyetlerini sonlandırmadıklarını, online satış ile desteklediklerini belirten Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Özyurt, "Salgın nedeniyle evde kalmak zorunda olan yerli yatırımcılarımız ile ülkelerini terk edemeyen yabancı yatırımcılarımız, online satışa yöneldi. Bu dönemde satışlarımızın yüzde 80’ini online kanaldan sağladık. Virüs karşısında projelerimize yönelik talep, hız kesmedi" diye konuştu.

Koronavirüs sebebiyle yatırımcılarından aldığı talep karşısında satış faaliyetlerini dijital ortama taşıyarak teknolojinin gücünü kullanan ilk firmalardan biri olan Özyurtlar Holding, konutta başlattığı, “Online satış dönemi”ne olan talebin karşılığını konut satışlarıyla aldı. Tüm projelerini online olarak görüntülü uygulamalar üzerinden satışa sunan şirket, bu dönemde sunduğu ödeme kolaylığıyı sebebiyle satışları arttı. 'Ncadde Hayat Residence’, NLogo İstanbul, Ödül İstanbul, N Cadde Ottoman, N Cadde Ateş Corner için sunduğu yüzde 35 peşinat, 36 ay vade imkanı ile Meydan Ardıçlı’nın ilk etabındaki daireler için uyguladığı yüzde 0.79 faiz oranı, yatırımcıların dikkatini çekti. Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından ise özellikle Körfez ülkelerinden ciddi talep artışı yaşayan şirket, online satış kanalını güçlendirmeye yönelik yeni bir uygulama geliştiriyor.

Özyurtlar Holding olarak, koronavirüs sürecinde online satış sistemini aktifleştiren ilk inşaat firmalardan biri olduklarına dikkat çeken Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Özyurt, konuyla ilgili şöyle konuştu: 

“Online satış dönemi”ni başlattı

"Bir yandan satış ofislerimizdeki faaliyetlerimiz sürerken, bu süreçte evinden çıkamayan yerli,  ülkelerini terk edemeyen yabancı yatırımcılarımız için online satış kanalımızı hızlıca aktif hale getirdik. Bu girişimle, sektörümüzde “Online satış dönemi” başlattık. Yerli ve yabancı yatırımcı talepleri, hız kesmeden devam etti. Türkiye’nin dört bir yanından yerli yatırımcılarımızı, online satış kanalımız üzerinden proje turuna çıkardık. Özellikle Körfez ülkelerinden gelen talepler, bu dönemde yabancı yatırımcılar arasında ağırlık kazandı. Daha önce iletişim halinde olduğumuz ancak satışa dönüşmeyen yabancı yatırımcı talepleri de bu dönemde satışla sonuçlandı. Nisan ve mayıs aylarını kapsayan 2 aylık dönemde, satışlarımızın yüzde 80’ionline kanaldan geldi." 

Özyurtlar Global uygulaması, Mayıs ayında yatırımcılarla buluşacak

Teknolojinin hızlı gelişimini yakından takip eden bir firma olarak yeni bir uygulama üzerinde çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Özyurt, "Geliştirdiğimiz Özyurtlar Global isimli uygulamayı yakın zamanda hizmete sunacağız. Yatırımcılarımız cep telefonları üzerinden anında bize ulaşabilecekler. Talep ettikleri fiyat veya proje konseptini filtreleyerek, kendileri için en uygun olan konut yatırımına saniyeler içinde ulaşabilecekler. Uygulamamızı bu ay içinde yatırımcılarımızla buluşturacağız" şeklinde konuştu. 

Konut sektörü koronavirüs sonrası hareketlenecek!

Özyurtlar Holding, tüm projelerinde online satışa geçti!