Pakistan Filistin Büyükelçiliği'nin inşası için 1 milyon dolar verdi!

Pakistan Filistin Büyükelçiliği'nin inşası için 1 milyon dolar verdi! Pakistan Filistin Büyükelçiliği'nin inşası için 1 milyon dolar verdi!

Pakistan, İslamabad'da Filistin Büyükelçiliği'nin inşası için 1 milyon dolar yardımda bulundu. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, büyükelçilik binası yapımında kullanılmak üzere Filistin Büyükelçisi Velid Abu Ali'ye, 1 milyon dolarlık çek verildi


Pakistan, İslamabad'da Filistin Büyükelçiliği'nin inşası için 1 milyon dolar yardımda bulundu.


Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, büyükelçilik binası yapımında kullanılmak üzere Filistin Büyükelçisi Velid Abu Ali'ye, 1 milyon dolarlık çek verildiği belirtildi.


Pakistan'ın her zaman ahlaki ve diplomatik olarak Filistin davasını desteklediği belirtilen açıklamada, yapılan yardımın iki halk arasındaki dayanışmayı ifade ettiği vurgulandı.


Şubat ayında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Pakistan ziyareti sırasında hükümet tarafından, Filistin'in İslamabad Büyükelçiliği inşası için 1 milyon dolarlık hibe sözü verilmişti.


Mahmud Abbas liderliğindeki Filstin yönetimi, geçen yılki BM Genel Kurulu'nda, 133 ülkenin oyu ile tam üye olmayan gözlemci devlet statüsü kazanmıştı.


AA