Palandöken'deki oteller yüzde 100 doluluk oranına ulaştı!

Palandöken'deki oteller yüzde 100 doluluk oranına ulaştı!Yılbaşı için hummalı bir çalışma başlatan turizm işletmelerinin sahipleri, başta Rusya, Polonya, Ukrayna, Gürcistan, İran ve Azerbaycan olmak üzere farklı ülkelerden gelecek turistlere en iyi hizmeti sunmayı hedefliyorTürkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken'deki otellerde yılbaşına sayılı günler kala doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.


Palandöken'de, kar kalınlığı istenilen seviyeye ulaşmasına rağmen her ihtimali göz önünde bulunduran işletme sahipleri, pistlerde suni karlama da yaparak yılbaşı hazırlıklarını sürdürüyor.


Otellerinde ağırlayacakları misafirlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan turizmciler, özellikle yılbaşı gecesi bir sorun yaşanmaması için hummalı çalışma yapıyor.


Palandöken'de faaliyet gösteren otellerde ise doluluk, başta Rusya, Polonya, Ukrayna, Gürcistan, İran olmak üzere farklı ülkelerden yapılan rezervasyonlarla yüzde 100'e ulaştı.


Palandöken'i tercih eden turistler, kayağın yanı sıra kentte kar-raf, buz tırmanma, buz pateni, buz hokeyi ve curling gibi kış sporlarını da yapma imkanı buluyor.


Kayak merkezinde faaliyet gösteren bir otelin genel müdürü Altuğ Kargı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 Aralık'tan itibaren kayak sezonunu açtıklarını belirterek, son üç yıldır Türkiye'nin kayak sezonunu en erken açan bölgesinin Erzurum olduğunu söyledi.


Palandöken'deki pistlerin yüzde 80'inin suni karlama sistemleri sayesinde karlandırılabildiğini anlatan Kargı, aydınlatılan pistler sayesinde saat 08.00'den 20.00'ye kadar kesintisiz kayak yapılabildiğini ifade etti.


Kargı, Erzurum'da kayağın yanı sıra kış sporları merkezi olma yolunda da büyük adımlar atıldığına dikkati çekerek, "Misafirlerimize her türlü kış sporu imkanı sağlıyoruz" ifadesini kullandı.


Rusya, Polonya, Gürcistan, Azerbaycan başta olmak üzere birçok ülkeden yılbaşı için yoğun talep olduğunu vurgulayan Kargı, şöyle konuştu:


"Yılbaşı için 26 Aralık sonrasında Palandöken'e yoğun yabancı akını başlayacak. Bu yıl da bereketli bir yılbaşı geçireceğiz. Oteller olarak bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Palandöken'deki otellerin tamamında doluluk oranları yüzde 100 olacak. Son misafirleri kabul ediyoruz. Yılbaşında sanatçılar yer alacak, karda birtakım aktivitelerimiz olacak. Dilek fenerleri uçuracağız, meşaleli kayak gösterisi olacak. Etkinlikler saat 04.00'e kadar devam edecek."


-"Yılbaşına isteyen kayak yaparak girecek"


Bölgedeki bir başka otelin genel müdürü Mehmet Varol da valiliğin ve büyükşehir belediyesinin desteğiyle suni karlama için göleti doldurduklarını ve kar sıkıntısı yaşamadıklarını söyledi.


Yılbaşı için yoğun bir çalışma yaptıklarını anlatan Varol, "Yılbaşı için oda satışımızı tamamen kapattık. Ocak ayı içerisinde de sadece 3-4 gün satışa açık olacak. Şubat ayında da 11-14 tarihleri satışa kapandı. Bu sene  bilhassa Palandöken'e çok büyük bir talep var. Yılbaşında tamamen doluyuz. İran'dan, kriz olmasına rağmen Rusya ve Ukrayna'dan talepler var. Buralardan büyük gruplar geliyor. Otelimiz yüzde 100 dolu" diye konuştu.


Varol, yılbaşı için çeşitli sürprizler hazırladıklarını bildirerek, yılbaşında gala yemeği, meşaleli kayak gösterisi, havai fişek ve çeşitli eğlence programları düzenleyeceklerini kaydetti.


"Gece kayağımız da olacak. İsteyen misafirlerimiz gece kayağı yaparak yılbaşına girebilecek" diyen Varol, herkesin Palandöken Kayak Merkezi'nin nimetlerinden faydalanması gerektiğini sözlerine ekledi.AA