08 / 08 / 2022

Peker Holding 2021 yılını atılım yılı ilan etti!

Peker Holding 2021 yılını atılım yılı ilan etti!

Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker yaptığı açıklamada, “GYO’ların yurtdışı yatırımlarıyla ilgili son SPK tebliği bizim gibi şirketlere büyük bir moral verdi. Bu kapsamda 2021 bizim için atılım yılı olacak” dedi.



Dünya, küresel olarak yakın tarihte tecrübe edilmemiş bir pandemi sürecinden geçiyor. Küresel ekonominin, pandeminin meydana getirdiği zorlukları yönetmek için ciddi bir efor sarf ettiğini dile getiren  Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, kendileri açısından da bu sürecin başarılı bir şekilde yönetildiğini söyledi. Hasan Peker, “Türkiye merkezli küresel bir gayrimenkul şirketi olarak yenilikçi ve insan hayatına dokunan projeler geliştiriyoruz. Pazar çeşitliliğimiz, ve riskleri doğru yönetiyor olmamız sayesinde, pandemi sürecinde başarılı işlere imza attık. Bu durum en net şekilde mali tablolarımızda kendini gösteriyor. En son olarak Peker GYO’nun dokuz aylık mali tablolarında açıkladığımız 93.6 milyon TL’lik kar da bu sürecin doğru yönetildiğinin en somut kanıtı” şeklinde konuştu.

Peker Holding 2021 yılını atılım yılı ilan etti!

YENİ YATIRIMLARIN MÜJDESİNİ VERDİ


Önümüzdeki dönemde yabancı basının Türk gayrimenkul sektörüne olan ilgisinin artarak süreceği konusunda iddialı konuşan Hasan Peker, Peker GYO özelinde ise 2021’in yeni bir atılım yılı olacağına vurgu yaparak şöyle konuştu: “Bir Türk şirketi olarak, ülkemize döviz kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. Bu kapsamda bayrağımızı yurtdışında dalgalandıran bir Türk yatırımcı olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Bir yandan Avrupa’daki büyümemizi sürdürürken diğer yandan da Türkiye’de yeni yatırım fırsatlarını kolluyoruz. Almanya, İngiltere ve Hollanda yine ana hedef pazarlarımız arasında. Bunun yanında, yurtiçinde de dünya başkenti İstanbul’a yakışır bir eser kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Peker Holding 2021 yılını atılım yılı ilan etti!

SPK’NIN SON TEBLİĞİ, UFKUMUZU AÇTI


Özellikle pandeminin oluşturduğu olumsuz havanın dağılması açısından teşvikler ve yeni düzenlemelerin son derece hayati olduğuna değinen Hasan Peker, bu kapsamda SPK’nın GYO’ların yurtdışı yatırımlarla ilgili son tebliğine gönderme yaptı. Bu son tebliğin kendilerine büyük bir moral ve güç verdiğine de değinen Hasan Peker, “SPK’nın yurtdışı gayrimenkul yatırımlarıyla ilgili son tebliği gerçek anlamıyla müthiş bir adım oldu. Artık Türk GYO şirketleri, Avrupa’daki rakipleri gibi ucuz ve uzun vadeli finansman imkânlarından faydalanabilecek. Bu gelişme, rekabet açısından son derece önemli bir gelişmeye işaret ediyor. Yabancı rakiplerimizle rekabet etme gücümüzün kısıtlı olduğu geçmiş yıllardaki başarımızı; bu yeni tebliğ sayesinde daha büyük ve daha karlı hale getireceğiz.” dedi.

<#resim4<

PEKER HOLDİNG’İ HALKA AÇMAK İSTİYORUZ


Diğer bir yandan, Peker markasıyla bugüne kadar Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi dev projeler hayata geçiren Peker Holding, gayrimenkul sektörünün yanı sıra turizm ve teknoloji sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Holding faaliyetleriyle ilgili de açıklamalar yapan Hasan Peker, “PeK Automotive, Ljubljana’daki üretim tesislerinde, insansız tarım araçları geliştirip üretiyor. Bunun yanında Peker Havacılık ve Peker Yatçılık markalarıyla da turizm sektöründe hizmet veriyoruz. Önümüzdeki dönemde Peker Holding’i de BIST’e kote, halka açık bir şirket haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için çalışmalarımıza başladık.” dedi.


Mehmet Kalyoncu: SPK’nın mevzuat değişikliği ile GYO’ların önü açıldı!