DAP Holding 2018’i yatırım yılı ilan etti!

DAP Holding 2018’i yatırım yılı ilan etti!

DAP Holding, 2018’i yatırım yılı ilan etti. 2 yılda 5 bine yakın konutu teslim eden firma 5 yılda 13 milyar TL yatırım yapacak. 


İnşaat sektörünün öncü firmaları arasında gösterilen DAP Holding 2018'i yatırım yılı ilan etti.  5 yılda 13 milyar TL yatırım hedefi olan firma son 2 yılda 5 bine yakın konutun teslimini gerçekleştirdi. 

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz,  İstanbul ve İzmir’de 700 bin metrekarenin üzerinde arsa geliştirdiklerini söyledi. Yılmaz, “Sadece son iki yılda 4.600’ün üzerinde teslimat gerçekleştirdik. Güçlü finansman yapımız sayesinde Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceğiz. 5 yıl içinde 13 milyar TL’lik yatırım yapacağız” şeklinde konuştu.

Emlak Konut GYO’dan İstMarina, Validebağ gibi proje ihaleleri alıp, İstMarina’yı bitirip teslim ettiklerini ifade eden Yılmaz, “Amacımız daha da güvenli, etkili bir gayrimenkul sektörüne öncülük etmek. Avrupa’nın tamamında 20-30 bin müteahhit bulunurken, Türkiye’de müteahhit sayısının 300 bin, sadece İstanbul’da ise 47 bin civarında. Sektöre girecek olan firmalara sermaye yeterliliği, iş bitirme yeterliliği ve teknik yeterlilik kriterleri getirilmeli” dedi.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Ziya Yılmaz, Dap Holding’in gelecek projeleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Yılmaz, “5 yıl sonra en az 10 bin çalışanı olan bir marka olmayı hedefliyoruz. 2-3 yıl içinde markamızı yurt dışında taşımayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Murat Kurum’un getirilmesini değerlendiren Yılmaz, “Sayın Bakanımız Murat Kurum, sektörün içinden gelmiş, son derece enerjik bir isim. Konusuna son derece hakim, yetkin ve genç biri. Yeni bakanımızın Sayın Murat Kurum olması çevre ve şehircilik alanındaki tüm kesimlere büyük moral oldu” dedi.