Pendik Ahmet Yesevi’de dönüşüm başlıyor!

Pendik Ahmet Yesevi’de dönüşüm başlıyor!Ahmet Yesevi Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 700 hak sahibinin tapuya kavuştuğunu dile getirerek “Yeni düzenlemelerle birlikte mahalleye 3 okul, 3 veya 4 park ve 1 spor kompleksi kazandıracağız.”diye konuştu.


 

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu hafta Ahmet Yesevi Mahallesi sakinlerine konuk oldu. Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, İlçe Emniyet Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy ve İlçe Müftüsü Hüseyin Baş’ın da yer aldığı buluşmada vatandaşlar merak ettikleri tüm soruların cevaplarını aldı. Bu buluşmaların vatandaşlarla bir araya gelmek için bir vesile olduğunu belirten Başkan Şahin, vatandaşların telefon ya da sosyal medya aracılığıyla belediyeye rahatlıkla ulaşabildiğini ancak yüz yüze görüşmenin, muhabbet etmenin bambaşka olduğunu söyledi.

32’şer derslikli 2 okul yatırım programına alındı

Yeni imar uygulamasının ardından 700 hak sahibinin tapuya kavuştuğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, önümüzdeki yıllarda mahallenin çehresinin değişeceğini belirtti. Başkan Şahin sözlerine şöyle devam etti: “Arsa kesintileri bir takım vatandaşların rahatsızlığına sebep olmuş olabilir. Ancak şu da iyi bilinmelidir ki bu kesintiler mahalleye yol, okul, park ve cami gibi sosyal donatı alanları olarak dönecektir. Bu kesintiler sonucunda mahalleye yeni yollar, 3 okul, 3 veya 4 park ve 1 spor kompleksi kazandıracağız. 32’şer derslikli 2 okulumuz bakanlığımızın yatırım programına alındı. 2018’in ikinci yarısında temellerini atmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Spor salonunu belediye tamamlayacak

 

Ergenekon İlkokulu yanına bir bağışçı tarafından başlanılan ancak yapımı yarıda kalan spor salonuyla ilgili sorulara da açıklık getiren Başkan Şahin, burayı belediye olarak kendilerinin tamamlayacağını ancak hukuki sürecin sonuçlandırılmasını beklediklerini belirtti.


Pendik Belediyesi