04 / 07 / 2022

Piyasalarda son durum: Euro/TL bu hafta ne kadar oldu?

Piyasalarda son durum: Euro/TL bu hafta ne kadar oldu?

Döviz piyasasında bu hafta içi ani iniş ve yükselişler yaşandı. FED'in faiz kararı ve Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı harekatların hız kesmeden devam etmesi döviz piyasasında dalgalanmalara neden oldu. Peki euro bu hafta ne oldu? Euro kuru bu hafta kaç lira oldu?Hafta içerisinde Rusya Ukrayna savaşındaki gelişmeler ve FED'in faiz kararını açıklaması ile euro kurunda dalgalanmalara neden oldu. 

Piyasaların büyük merakla beklediği Amerika Merkez Bankası FED faiz kararını Çarşamba günü saat 21:00'da açıkladı. Kasım 2018’den bu yana ilk kez faiz arttırma kararı alan FED faiz oranını 25 baz puan artırdı. FED faiz kararının  hemen ardından piyasalarda hareketlenmeler başladı.

Piyasalarda son durum: Euro/TL bu hafta ne kadar oldu?  

FED'in faiz kararı ve Rusya Ukrayna arasındaki savaşın hız kesmeden devam etmesiyle gelen olumsuz haberlerin gündemde yer alması, döviz piyasasında ani iniş çıkışlar yaşanmasına neden oldu. Peki euro bu hafta içi hangi seviyeleri gördü? Gelecek hafta euro kaç lira olur? Euro almak isteyen vatandaşların ve yatırımcıların merak ettiği soruların cevabı haberimizde...

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.