16 / 08 / 2022

PlayStation 5 fiyatı ne kadar oldu? Sony’den şoke eden Türkiye kararı

PlayStation 5 fiyatı ne kadar oldu? Sony’den şoke eden Türkiye kararı

Teknoloji devi Sony, dünyada yaşanan çip krizi ve dolar kuru nedeniyle Türkiye’de satılan PlayStation 5 fiyatlarında ciddi artış yaptı. Satıldığı ilk günden itibaren hatrı sayılır bir satış rakamı elde eden PS5, son zamanlarda çip kriziyle boğuşuyordu…Yakın zaman önce de döviz kurlarında meydana gelen sert yükselişler nedeniyle Türkiye’de birçok elektronik ürüne hatrı sayılır zamlar yapılmıştı. Dolardaki artışa rağmen PlayStation 5 fiyatlarına zam yapman Sony, bugünden itibaren beklenen zammı ilan etti.

PS5 FİYATI NE KADAR OLDU?

Sony tarafından açıklamaya göre; PlayStation 5'in Türkiye fiyatı 7 bin 500 Türk lirasından 12 bin Türk lirasına yükseltildi.

Ayrıca, Türkiye’de aylardır karaborsada olan PlayStation 5'i bu fiyata bulmanın imkânsız olduğu vurgulanıyor. Birçok online alışveriş sitesinde 15 bin TL civarında satışa sunulan PlayStation 5, Sony’nin resmî satış fiyatlarından da pahalıya satılıyor…

PlayStation 5 fiyatı ne kadar oldu? Sony’den şoke eden Türkiye kararı

TEDARİK SORUNLARI VAR

Sony, 31 Aralık 2021’den itibaren 17.3 milyon adet PlayStation 5 sevkiyatı yaptığını açıkladı. Aynı satış döneminde PlayStation 4'ün dağıtımından neredeyse üç milyon daha az olduğu vurgulandı.

Sony’nin amiral gemisi PlayStation 5’e erişilebilirliğinin de oldukça düşük seviyede olması da kafa karıştırıyor… 

Sony'nin tedarik sorunlarından ne zaman kurtulacağı ise merak konusu…

PlayStation 5’i bir şekilde tedarik edenlerin diğer bir sorunu ise oyun fiyatları… Çünkü Türkiye’de PlayStation 5 oyunları ciddi rakamlara satılıyor. Sony’nin bu konu ile ilgili oyuncuları rahatlamak için bu ay Game Pass benzeri bir sistem tanıtacağı söyleniyor…

Teknosa PlayStation 4’ün satışını gerçekleştirdi!