Çukurova Balkon

Polatlı Belediyesi'nden vergi borcu uyarısı!

Polatlı Belediyesi'nden vergi borcu uyarısı! Polatlı Belediyesi'nden vergi borcu uyarısı!

Polatlı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; 6736 sayılı yasa gereği emlak vergisi, ilan reklam vergisi ve katılım payı ile ilgili beyan edilmiş ya da edilmemiş borçlar için bir süredir devam eden yapılandırma işlemlerinin 25 Kasım tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!Polatlı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; 6736 sayılı yasa gereği emlak vergisi, ilan reklam vergisi ve katılım payı ile ilgili beyan edilmiş ya da edilmemiş borçlar için bir süredir devam eden yapılandırma işlemlerinin 25 Kasım tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.  Yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların 25 Kasım 2016 tarihine kadar Polatlı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.

 

SON TARİH 25 KASIM

 

Polatlı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan resmi açıklamada konu ile ilgili; “Belediyemizce tahsil edilmesi gereken; Emlak Vergisi, İlan Reklam Vergisi ve Katılım Payı ile ilgili 19/08/2016 tarih ve 29806 Sayılı Resmi Gazete ile yayımlanmış olan, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun gereği, beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelirler Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne müracaat edilmesi halinde; vergi aslı ödenecek vergilere bağlı ceza, gecikme faizi ve gecikme zammı yerine Kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak; Yİ-ÜFE tutarının kanunda belirtilen süre ve şekilde tamamen ödenmesi şartıyla gecikme faizi, gecikme zammı ve vergi cezalarının tamamının tahsilinden vazgeçilecektir. Ayrıca istenmesi halinde en az 6 en çok 18 ay taksitlendirme yapılabilecektir. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen mükelleflerin başvuru dilekçesiyle birlikte 25 Kasım 2016 tarihine kadar Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.” cümlelerine yer verildi.Polatlı Belediyesi