Prens Harry ve Düşes Meghan'ın ev tadilatı 2,4 milyon sterline mal oldu! 

Prens Harry ve Düşes Meghan'ın ev tadilatı 2,4 milyon sterline mal oldu!  Prens Harry ve Düşes Meghan'ın ev tadilatı 2,4 milyon sterline mal oldu! 

İngiltere'de Prens Harry ile Sussex Düşesi Meghan Markle'ın Nisan'da taşındıkları evin tadilatının vergi mükelleflerine 2,4 milyon sterline mal olduğu açıklandı. İngiltere'de Prens Harry ile Sussex Düşesi Meghan Markle'ın Nisan'da taşındıkları evin tadilatının vergi mükelleflerine 2,4 milyon sterline (yaklaşık 3 milyon dolar) mal olduğu açıklandı. 

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Windsor Sarayı yakınlarındaki Frogmore Cottage, beş ev birleştirilerek genişletildi.Evin iç dekorasyonunun masraflarının çift tarafından karşılandığı belirtiliyor.2018-19 döneminde Hazine, Kraliçe 2'nci Elizabeth'e 82 milyon sterlin kaynak aktardı. Bu paranın 33 milyon doları Buckingham Sarayı'nın tadilatında kullanılacak.

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamaya göre Kraliçe'nin geçen yılki harcamaları 67 milyon sterlin oldu. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 41'lik bir artış anlamına geliyor. Paranın büyük bölümünün yine Buckingham Sarayı ve kraliyet ailesine ait diğer konutların tamirinde kullanıldığı belirtildi.