Prof. Dr. Kerim Aydoğdu tüm mirasını öğrencilere bağışladı!

Prof. Dr. Kerim Aydoğdu tüm mirasını öğrencilere bağışladı!

Prof. Dr. Kerim Aydoğdu,  sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımında yakalandığı elim hastalık sebebiyle tüm mirasını ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışlayacağını duyurdu.


Yaptığı yardımlarla adını tıp dünyasına duyuran Prof. Dr. Kerim Aydoğdu,  sosyal medya üzerinde oluşturduğu “Vasiyet Mektubu'' adlı hesabındaki paylaşımında  yakalandığı elim hastalık sebebiyle tüm mirasını ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışlayacağını açıkladı.

Aydoğdu, yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
“Bendeniz, Prof. Dr. M. Kerim AYDOĞDU. Yakalandığım elim hastalık vesilesi ile mirasımı ihtiyaç sahibi öğrenciler arasında pay etmek üzere avukatım Av. T. Necati Ayvaz’ı yetkilendirmiş bulunmaktayım. Siz de eğitimine katkı ihtiyacı duyan bir öğrenci iseniz; özel mesaj ile erişim sağlayarak talepte bulunabilirsiniz. Vefatım halinde otomatik olarak vasiyet kaydına dahil edileceksiniz ve payınız tarafınıza hiçbir yükümlülük gerektirmeyecek şekilde iletilecektir. Allah, cümlemizi hastalıklardan korusun. Sevgili çocuklar ve gençler, eğitim hayatınızda başarılar dilerim. Beni daima güzel hatırlamanız dileğiyle hoşçakalın. Dipnot: 18 yaşından küçük bireylerin başvurusunu dilerse ebeveynleri de gerçekleştirebilir. Her ihtiyaç sahibi lütfen sadece 1 mesaj göndersin. Teşekkür ederim.”

Geçtiğimiz yıllarda 300 öğrenciye eğitim bursu veren Aydoğdu'nun mal varlığının 18 milyon TL ortalamasında olduğu düşünülüyor.