QNB Finansbank konut kredisi faizlerinde indirim!

QNB Finansbank konut kredisi faizlerinde indirim! QNB Finansbank konut kredisi faizlerinde indirim!

QNB Finansbank konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. Bankanın konut kredisi faiz oranları %1.35’e kadar düştü...Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Merkez Bankası’nın politika faiz indiriminin ardından konut kredisi faizlerinde değişikliğe gitmeyen QNB Finansbank bugün itibariyle indirim gerçekleştirerek haftaya konut kredisi faiz indirimi ile başladı. Banka en son 4 Eylül’de konut kredisi faizlerini 7 puan düşürerek %1.39’da çekmişti.

QNB Finansbank Konut Kredisi Oranları

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; QNB Finansbank %1.39 olan konut kredisi faizlerini bugün uyguladığı faiz indirimi sonrası %1.35’e çekti. Banka 10 yıla dek tüm vade seçenekleri için%1.35 faiz oranı ile kredi vermeye başladı. Kredinin yıllık maliyet oranı %14 seviyesinde yer alıyor.

Konut Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank’tan güncel faiz oranları ile konut kredisi hesaplama yapıldığında 100.000 TL tutarda kredinin 5 yıl vadeli aylık taksit tutarları yaklaşık 2.450 TL oluyor. Kredinin masraflar hariç toplam geri ödemesi de 146.000 TL’ ye karşılık geliyor.

QNB Finansbank Kredi Masrafları

QNB Finansbank konut kredisi masrafları için 700 TL ile 2500 TL arasında ekspertiz ücreti, 177 TL ise taşınmaz rehin ücreti ve kredinin %0.5’i kadar da kredi tahsis ücreti alıyor. Kredi tahsis ücrete 100.000 TL’lik kredi için 500 TL oluyor. Bankadan yapılması zorunlu tutulan DASK primi için ise 105 TL talep ediliyor.