Realty World Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle 570 danışman sertifikalı oldu!

Realty World Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle 570 danışman sertifikalı oldu!Realty World Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi Gayrimenkul Danışmanlığı Programı ile nitelikli gayrimenkul danışmanı ihtiyacını karşılıyor


Realty World Türkiye Akademi"nin Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile birlikte verdiği eğitimlerle  franchise ofis sahipleri ve emlak danışmanları sertifika sahibi oluyor. Türkiye pazarına girdiği günden bu yana,  ˜Doğru Danışman Fark Yaratır" bilinciyle hareket eden Realty World 2011 yılında 500 emlak danışmanı ile 70 brokerı Boğaziçi Üniversitesi ile geliştirdiği eğitim programına tabi tuttu.

Garanti Koza bünyesinde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Realty World, 2011 yılında yaklaşık 570 kişiye mesleki eğitim şansı tanıdı.  Realty World Türkiye Akademi, bu eğitim projesinin uygulamasında Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte sürdürdü. İçeriği, Realty World Türkiye Akademi ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından ortaklaşa hazırlanan eğitim programını tamamlayanlar Realty World ofislerinde üniversite mezunu gayrimenkul danışmanı olarak çalışmaya başladılar.

Türkiye genelinde hizmet veren 139 franchise ofisinde nitelikli danışman ihtiyacının giderek arttığını gerçeğinden hareket eden Realty World,  Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile birlikte sürdürdüğü projeyle bu yıl da 570 sayıda danışman ve brokerı diplomalı yaptı.

Realty World Türkiye Eğitim ve Franchise Yöneticisi Gürkan Akkuş, œRealty World, Türkiye"de faaliyet göstermeye başladığı günden beri yükselişini devam ettiriyor. 2010 yılını 70 franchise ofisi ile kapatmamız, bugün 139 ofise sahip olmamız başarımızın bir göstergesi. Bu başarılarımızı, Realty World ailesinin üyeleri olan broker ve danışmanlarımız ile sağladık. Doğru danışmanın fark yarattığına gönülden inanıyoruz. BÜYEM ile birlikte yürüttüğümüz bu programla her ay iki emlak danışmanlığı kursu ve ayda bir defa da Ofis Sahipleri için Ofis Yöneticiliği kursu  açıyoruz. Her ay toplam 50 kişiye eğitim veriyoruz. 2011 yılı içerisinde toplam 570 Realty World üyesini sertifikalı profesyonel hizmet veren gayrimenkul danışmanı yaptık. 2008 yılından bu yana sürdürdüğümüz bu programla bin 500 kişi eğitim programımıza katıldı. Önümüzdeki dönemlerde eğitimlerin kapsamını geliştirerek İstanbul dışında faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz 13 ilde en az 2 bin kişiye eğitim vermeyi ve katılımcıları bu eğitim sonrasında da istihdam etmeyi planlıyoruz. Bu sayının ilerleyen zamanlarda artacağına inanıyoruz dedi.

Realty World yöneticileri ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlileri tarafından tasarlanan ve uygulanan bu eğitim programı teorik bilgilerin yanı sıra uygulama alanlarını da kapsayan, üç ana başlıktan oluşuyor.  Gayrimenkul Sektörü, Pazarlama- Satış ve Mesleki Bilgi konularına odaklı eğitim programı, 2008 yılından bu yana haftada 5 gün toplam 40 saat olarak uygulanıyor.  

Realty World

1973 yılında franchise faaliyetlerine başlayan şirket, kısa sürede faaliyet gösterdiği ülkelerde gayrimenkul danışmanlığı alanının en tanınmış markalarından birisi haline gelmiştir.  Dünyadaki diğer Realty World ana franchiser'ları arasında Realty World Türkiye, pazara girdiği yıl 2005"in yanı sıra 2006 ve 2007 yıllarında 3 kez art arda en hızlı büyüyen marka ödüllerini alarak başarısını ispatladı. Türkiye genelinde 139 bayii ve bine yakın gayrimenkul danışmanını ile faaliyet gösteren Realty World Türkiye, Eylül 2007'de Garanti Koza Grubu"na katılmanın verdiği güçle hedeflerini büyüttü ve Realty World, 2012 yılında Türkiye"nin en büyük uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi olmayı hedefliyor.

Garanti Koza

Garanti Koza, 1948'de kuruluşundan bu yana, üstün kalite anlayışı çerçevesinde tamamladığı önemli projelerle haklı bir ün kazanmış, güçlü bir inşaat firmasıdır. Barajlardan HES'lere, sulama projelerinden diğer alt yapı tesislerine, havalimanlarından metro ve karayollarına kadar farklı alanlarda inşaat projelerine imza atan Garanti Koza"nın yüksek teknoloji içeren endüstriyel tesisler, çok katlı iş ve ticaret, turizm, konut, hastane, marina, kentsel ve kent dışı geliştirme projelerinin yanı sıra ihtisas gerektiren tarihi renovasyon projeleri de bulunmaktadır. Garanti Koza, 2004 yılından itibaren sahip olduğu taahhüt deneyimlerini gayrimenkul geliştirme alanında değerlendirerek yeni araziler geliştirmek ve konut sektöründe büyümek hedefiyle yoluna devam etmektedir.