Recep Baştuğ: Konut ve tüketici kredi talepleri yüzde 50'nin üzerinde düştü!

Recep Baştuğ: Konut ve tüketici kredi talepleri yüzde 50'nin üzerinde düştü! Recep Baştuğ: Konut ve tüketici kredi talepleri yüzde 50'nin üzerinde düştü!

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ yaptığı açıklamada, konut, tüketici ve taşıt gibi bireysel kredi taleplerinde yüzde 50'nin, kredi kartı harcamalarında yüzde 30'un üzerinde düşüş yaşandığını söyledi.Vodafone Business ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergileri öncülüğünde düzenlenen CEO Club toplantıları online platforma taşınarak "CEO Club Online Summit" olarak yapıldı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin moderatörlüğünde yapılan online toplantıda konuşan Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, koronavirüs salgınına karşı aldıkları önlemlere ilişkin soru üzerine, 25 senedir dijital kanallara çok ciddi yatırım yapan bir banka olduklarını dile getirerek, dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte hep birlikte gördüklerini belirtti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Baştuğ, banka aksiyonlarını son dönemde dijitale çok fazla yönlendirmeye başladıkları, özellikle 17 Mart tarihinden bu yana müşterilerinin evde kalması ve şubeye gelmeden işlemlerini halledebilmesi için bir dizi önlem aldıklarını anlattı.

Recep Baştuğ, konut, tüketici ve taşıt gibi bireysel kredi taleplerinde yüzde 50'nin, kredi kartı harcamalarında yüzde 30'un üzerinde düşüş yaşandığını söyleyerek, "Cirosu artan tek sektör marketler ve gıdayla ilgili firmalar. Onun dışındaki sektörlerde yüzde 50'ye varan, yüzde 50'yi aşan düşüşler var."  şeklinde konuştu.

 

Kamu bankalarından bireysel ihtiyaç desteği kredisi!