REIA Başkanı Kerem Bilge: Mütekabiliye yasasını bütün ülkelere ulaştırmaya çalışıyoruz!

REIA Başkanı Kerem Bilge: Mütekabiliye yasasını bütün ülkelere ulaştırmaya çalışıyoruz! REIA Başkanı Kerem Bilge: Mütekabiliye yasasını bütün ülkelere ulaştırmaya çalışıyoruz!

REIA (Uluslararası Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği), Avrupa ve ABD’den sonra körfez ülkeleri ile de yakın ilişkiler kurarak, Suudi Arabistan ve Katar’da irtibat ofisleri oluşturdu“Why Invest in Turkey?” Sloganı ile hareket eden REIA, taleplerin yoğunluğundan memnun.


Türkiye’nin 2023 yılında hedeflediği gibi;  her konuda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında olacağını belirten REIA başkanı Kerem Bilge; ülkeler kendilerine rol model ve sığınacak liman arayışı içindeyken, Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve güven veren istikrarlı siyasi yapısı ile yabancı yatırımcı için çok önemli bir konumda olduğunun altını çizdi. 


REIA’nın vizyonunda belirttiği gibi “dünyanın yatırımcısı” nı Türkiye’ ye çekmek için  tüm gerekli altyapının hızla oluşmakta olduğunu sözlerine ekleyen REIA Başkanı Kerem Bilge şu şekilde konuştu:


Why Invest in Turkey adı altında düzenlediğimiz eğitimler ile ülkemize yatırım olanaklarının temsilcilerimiz tarafından tüm dünyaya tanıtılmasına ve mütekabiliyet yasası ile kentsel dönüşüm projelerinin olabildiğince çok ülkeye ulaşmasına çalışıyoruz. Amacımız oluşturduğumuz temsilciliklerimiz ve irtibat ofislerimiz ile kısa sürede doğru yatırımcıyı doğru firma ile buluşturarak mütekabiliyet yasasını pratik olarak uygulanması ve yurt dışı ofislerimizi tüm dünyaya taşımaktır.