25 / 06 / 2022

Restate Center açılıyor!

Restate Center açılıyor!

Restate Center ile kentsel dönüşüm bölgelerinde bulunan toplu konutlar ve siteler, binalarını müteahhitlere tanıtma fırsatı elde edecekler. Binasını dönüştürmek isteyen vatandaşın, müteahhit firmaya ulaşması kolaylaşacak...Gayrimenkul dünyası, Esentepe’de kurulacak olan fuarda buluşacak. Vatandaş,  AVM gezer gibi standların arasında dolaşarak hayalindeki taşınmaza kavuşacak. Haftanın 7 günü açık kalacak olan R’estate Center, konut, ofis veya arsa arayanların ilk durağı olacak. R’estate Center, 100’e yakıfirmanın uzun süreli satış ofisi olarak hizmet sunacak.                                             


Konut yapımına ve yatırımına olan ilginin artmasıyla beraber projelerin tanıtımına yönelik de önemli adımlar atılıyor. İnşaat firmaları gazete, televizyon ve internet reklamları ile ürünlerini vatandaşlara tanıtmayı amaçlıyor. Başarılı geçen kampayalar konut alıcısını cezbediyor ve vatandaşlar projeleri yakından incelemek istiyor. Ancak İstanbul trafiğinde farklı lokasyondaki  projeleri görmek için bir tam günü ayırmak yeterli olmuyor. Gün geçtikçe büyüyen ve her saat trafik yoğunluğu yaşanan İstanbul’da bu sorunun önüne geçmek adına R’Estate Center projesi hayata geçiriliyor. 

Turyap, Demos Fuarcılık ve İtko işbirliğinde hayata geçirilecek olan projeyle Türkiye,             ilk kez uygulanacak bir konseptle tanışıyor. AVM’lerdeki stratejik mağaza karışımı                 (shop-mix) mantığını, konut ve ofis geliştiren şirketlere uyarlayacak olan R’estate Center, Astoria binasının 5 bin metrekarelik bağımsız bir katında hizmet verecek. Alıcı ve yatırımcılara, modern bir ortamda geniş seçenekler sunacak olan merkez, yılın 365 günü 10.00-19.00 saatlerinde açık kalacak. Türkiye’nin ilk sürekli emlak tanıtım ve satış merkezi R’Estate Center’da, klasik fuarcılık anlayışından farklı olarak uzun süreli proje tanıtımları yapılacak.

Alıcıyla satıcı arasındaki ulaşım sorunu bitiyor

R’estate Center, başta İstanbul olmak üzere bir çok şehirden projeyi tek çatı altında toplayacak. Konut almak isteyenlerin, ilçe ilçe dolaşarak zaman kaybetmelerinin önüne geçecek.  Emlak arayanlar farklı proje alternatiflerini sokak, site ve ev dolaşmadan tek bir adresten ayrıntılı olarak inceleyebilecek, emlak projesi seçimlerini kolay, zahmetsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek. Tüm emlak projelerinin tanıtımı, İstanbul’un en merkezi alanlarından birinde yapılmış olacak. R’Estate Center, şehrin her yanına ulaşan ana arterdeki konumuyla, yaklaşık 500 bin kişi olduğu tahmin edilen günlük insan trafiğinin odağında yer alacak. Tüm emlak projelerinin tanıtımı, İstanbul’un en merkezi alanlarından birinde yapılmış olacak.  Vatandaş ilgilendiği konut ya da ofisi R’Estate Center’ın temin edeceği araçla projeye giderek anında görme imkanına da sahip olacak.

Minimal ölçekli örnek daireler

R’estate Center’da, inşaat şirketleri de projelerini tıpkı yerinde gezdirir gibi etkin şekilde tanıtma olanağı bulacak. Kurtköy, Samandra, Beylikdüzü, Esenyurt, Bahçeşehir gibi lokasyonlarda konumlanan projeler, maketleri ve minimal ölçekli örnek daireleriyle yer alacak. Her firmanın satış temsilcisi, alıcıyı kendi satış ofisinde ağırlayarak bilgilendirecek.

R’estate Center, konut almak isteyenlere birçok yer dolaşmadan, aynı çatı altında çeşitli alternatifleri sunarak karar vermelerinde yönlendirici olacak. Gayrimenkul sektörü ile birlikte; bankalar, sigorta ve ekspertiz şirketleri gibi kuruluşlar da R’estate Center’de alan kiralayabilecek. Böylelikle, örneğin konut satın alırken kredi kullanmak gerektiğinde hemen bankaların bulunduğu bölüme geçilerek çözüm sağlanabilecek. Projeye özel avantajlı faiz oranlarından yararlanabilecek. Turyap desteğiyle  gerçekleştirilecek takas sistemiyle konut alıcıları isterlerse eski konutunu takasa verip istediği projeden istediği konut yada ofisi satın alabilecek

Yabancı yatırımcıya tek merkezden hizmet

Bireysel gayrimenkul alışverişinin yanında yurt dışındaki yatırım şirketlerinin de heyetler halinde davet edileceği, uluslararası emlak acentalarıyla entegrasyonun sağlanacağı R’estate Center, konut üreticisi seçkin kuruluşlarla konut alıcıları arasında önemli bir köprü oluşturacak. R’etate Center için 6 dilde (Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça) web sitesi hazırlanacak.

VIP proje tanıtım bölümünün yer aldığı fuayede, 42 inç’lik dokunmatik ekranlarla ziyaretçilere projelerle ilgili ön bilgi verilecek.

Binasını dönüştürmek isteyene fırsat

R’Estate Center , emlak almak, satmak, kiralamak, kiraya vermek isteyen herkese açık olacak. İnşaat şirketleri gibi mülk sahipleri de stand kiralayabilecek. Kentsel dönüşüm bölgelerinde bulunan toplu konutlar ve siteler, binalarını müteahhitlere tanıtma fırsatı elde edecekler. Binasını dönüştürmek isteyen vatandaşın, müteahhit firmaya ulaşması kolaylaşacak.

Gayrimenkul sektörünün merkez üssü olacak

R’Estate Center’da, emlak almak-satmak isteyenlerin dikkatini çekecek  etkinlikler düzenlenecek. Merkez, markalı emlak projelerine tasarım, kalite ve güvenilirlik ödüllerinin verilmesine ev sahipliği yapacak. Yılın çeşitli zamanlarında emlak sektörüyle ilgili meslek odalarının ve kuruluşlarının seminerleri ve konferansları gerçekleştirilecek. Kadınlara özel work shoplar düzenlenecek. Ayrıca ailesiyle birlikte merkezi gezmek isteyenlerin rahat zaman geçirebilmeleri için çocuklarını bırakabilecekleri çocuk oyun alanları yer alacak.

Ulusal çapta yayın yapan bir televizyonda, emlak programı eşliğinde projelerin tanıtımı sağlanacak. Emlak sektörünün en köklü dergisi Emlak Pazarı, organizasyonun yayın organına dönüştürülecek. R’Estate Center’da yer alacak satış ofisleri için TV, gazete, dergi ve internet sitelerinde PR ve tanıtım desteği veren basın merkezi oluşturulacak.

Gelecekte ise üniversitelerin emlak pazarlama konularındaki sertifika ve yüksek lisans eğitimleri için uygulamalı olarak ders verilmesi planlanıyor. 

Fırsat günlerinde açık artırmayla konut satılacak

100 firmanın en az 300 projesinin yer alacağı organizasyonda yaklaşık 10 bin  konut ve ofis satışta olacak. Her ayın bir günü R’Estate Center’de açık artırma yöntemiyle çok uygun fiyatlarla belli sayıda konut satışa sunulacak. Katılımcı firmaların desteğiyle hazırlanan açık artırma ile vatandaşlar hayallerindeki evlere çok uygun fiyatlarla ulaşma fırsatı yakalayacaklar. 

Turyap, Itco ve Demos Fuarcılık işbirliği ile hayata geçirilen proje kapılarını 1 Şubat 2014’de açacak.

15 Kasım 2013 tarihi itibariyle gelişmeler:


R’ESTATE CENTER (Gayrimenkul Tanıtım ve Satış Merkezi) projesi seçkin inşaat şirketlerinin bilgilerine sunulmuştur. Proje kısa zamanda beklenenin üzerinde ilgi ile karşılanmış aşağıda isimleri yazılı şirketler katılmışlar ya da katılmak üzere yerlerini ayırtmışlardır.

ARTAŞ - AYDINLI - KELEŞOĞLU ORTAK GİRİŞİMİ (VADİ İSTANBUL), ASTAŞ, BABACAN YAPI, BAK YAPI, BAY İNŞAAT, BEYAZ İNŞAAT, CATHAY GAYRİMENKUL, ÇALIK HOLDİNG, DD MORTGAGE, DEKAR, DEMİR İNŞAAT, DEKON, DUMANKAYA, EGE YAPI, FİNANSBANK, GARANTİ KOZA, GGD, GHE, GÜL PROJE, GYODER, HALK GYO, HASANOĞLU İNŞAAT, HTS AKDENİZ, İNANLAR İNŞAAT, İNDER, İHLAS YAPI, İNG BANK, İŞ GYO, KİPTAŞ, KUZU İNŞAAT, MM PROJE, POLAT HOLDİNG, SEBA HOLDİNG, SİNPAŞ, SUR YAPI, ŞUA İNŞAAT, TAHİNCİOĞLU, TAŞ BİNA, TEKNİK YAPI, TURYAP (GOLFKENT), TÜRKİYE FİNANS, ÖZYURTLAR, YEŞİL GYO, YAPI KREDİ BANKASI, YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ...

Ülkemiz genelinde gayrimenkul sektörüne yön veren kamu kuruluşlarımız; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Emlak Konut, KONUTDER’in de R’ESTATE CENTER’a katılımları doğrultusunda temaslarımız sürmektedir.

Yabancılara gayrimenkul satışlarını kolaylaştıran yasal düzenlemeler dikkate alınarak, yabancı gayrimenkul acenteleri ile gayrimenkul yatırımcılarının belirli aralıklarla davet edilerek katılımcı şirketlerle ilişkilendirilmeleri doğrultusundaki çalışmalara ağırlık verilmiştir. Aynı amaçla yurtdışında düzenlenmekte olan önemli gayrimenkul fuarlarına (CITYSCAPE - MIPIM - EXPO REAL- Münih...) R’ESTATE CENTER adına katılımlar planlanmıştır.

.Gayrimenkul sektörünün büyük ilgi gösterdiği R’ESTATE CENTER’da doluluk oranı kısa sürede yüzde 70’e ulaşmıştır.