Rock yıldızlarını giydiren Bektaş, inşaatçı oluyor

Rock yıldızlarını giydiren Bektaş, inşaatçı oluyor

Buckler markasıyla rock yıldızlarının favorisi olan TGSD eski Başkanı Aynur Bektaş'ın oğlu Hakan Cemal, şimdi de emlak sektörüne girdi. Cemal, Hadımköy'de 20 milyon $'a 80 villa inşa edecek.

Tommy Lee, Iggy Pop, Liam Galagher ve Franz Ferdinand gibi ünlü rock yıldızlarının favori markası olan Buckler'ın ortağı Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği eski Başkanı Aynur Bektaş'ın oğlu Hakan Cemal, şimdi de inşaatçı oluyor. Hadımköy'de aldığı araziyle birlikte gayrimenkul sektörüne de adım atacak olan Cemal, burada 80 adet villa yapacak. `Ortanın üstü' olarak belirlediği hedef kitlesine yönelik uygun fiyatlı villalar inşa etmeye hazırlanan Cemal, tekstildeki başarısını şimdi gayrimenkul sektörüne taşımaya hazırlanıyor.


20 MİLYON DOLARA MAL OLACAK


Yaklaşık 1.5 sene önce Hadımköy'de 100 dönümlük arazi satın aldıklarını hatırlatan Cemal, "İnşaat sektörü çok iyi gidiyordu. Biz de o yüzden gayrimenkul sektörüne girme kararı aldık" dedi. Hadımköy'ü gelişmeye çok açık bir bölge olduğunu için tercih ettiklerini anlatan Cemal, şöyle devam etti: "Bölgede çok proje var. Burası gelecek vaat ediyor ve büyümeye çok açık. Bu potansiyeli de bölgeyi tercih etmemizde etkili oldu. Ortanın üstü gelir grubuna iki katlı villalar yapacağız. 100 dönüm üzerine 80 adet villa inşa edeceğiz. Villa fiyatlarının ne olacağını şimdiden söylemek için çok erken. Ancak toplam yatırımın 20 milyon doları bulacağını belirtebilirim" dedi.


Rock ikonlarının markası


AYNUR Bektaş'ın büyük oğlu ve 1974 doğumlu Hakan Cemal, geçtiğimiz yıl stratejik bir karar vererek, eşi Ayça Cemal ile birlikte dünyaca ünlü Buckler'a yüzde 50 ortak olmuştu. Rock ikonlarının gardırobunu süsleyen marka olarak ün yapan Buckler, Hakan ve Ayça Cemal'in ortaklığından sonra üretimini de Türkiye'ye kaydırmıştı. HC Tekstil kanalıyla Buckler'ın koleksiyonunu hazırlayan Hakan Cemal, böyle üretimden sonra perakende işine de el atmış oldu. HC Tekstil 2006'da 40 milyon dolar ciro yaptı.


Tasarıma önem verecek


Hakan Cemal, tıpkı tekstil işinde olduğu gibi Hadımköy'de inşa edecekleri villalarda da tasarıma büyük önem vereceklerini söyledi.


Marka için 25 milyon $ bütçe ayrıldı


Buckler'ın ortakları arasında Andrew Buckler ve kardeşi Jeremy Buckler bulunuyor. Geçen yıl Buckler'ın yarısını satın alan Hakan Cemal, markalaşmak için 25 milyon $ harcayacaklarını söylemişti.


(Akşam)