Rönesans Holding, Türkmenistan'da yeni projelere başlıyor!

Rönesans Holding, Türkmenistan'da yeni projelere başlıyor!Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov, başkent Aşkabat’ta Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ile görüştü. Görüşmede Erman Ilıcak, Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov'a yeni projelerle ilgili bilgi verdi.


Son zamanlarda ismi sıkça gündeme gelen Rönesans Holding tarafından, Türkmenistan’a özel bir ziyaret gerçekleştirildi. Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker'in haberine göre; Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov, başkent Aşkabat’ta Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’ı onayladı.

Türkmenistan Cumhurbaşkanlığı sitesinde yer alan bilgilere göre görüşmelerde ülkede 12 senedir faaliyette bulunan Türk şirketinin bir dizi önemli altyapı tesisinin inşası için görevlendirildiği anımsatıldı.

Rönesans Holding, Türkmenistan

Enerji ve altyapı projelerine milyar dolarlık yatırım gerçekleştiren Rönesans Holding gibi Türk firmalarının bulunduğu projelerin Türkmenistan sanayisini modernize etmeyi amaçlayan kalkınma stratejisinin önceliği olduğuna dikkat çekildi.

Görüşmede Erman Ilıcak, Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov'a yeni proje ve önerilerin geliştirilmesiyle ilgili bilgi vererek, kurulan yapıcı işbirliğini istikrarlı bir şekilde güçlendirme arzusunu anlattı.

Rönesans Holding'ten Pandora Belgeleri açıklaması!

Rönesans Holding'in inşaat projeleri pandemiden nasıl etkilendi?