28 / 11 / 2023

Sadabad 4 yeni proje ile şenleniyor

Sadabad 4 yeni proje ile şenleniyor

Uzun yıllar gecekondu bölgesi olarak anılan bugünse derenin ıslah edileceği beklentisiyle cazibesi artan Kağıthane'de Sadabad ile Haliç manzaralı dairelerin fiyatı 220 bin ile 700 bin YTL arasında değişiyor.Bir zamanlar padişahların dinlenmek ve eğlenmek için gittiği Kağıthane, uzun yıllar gecekonduların bulunduğu bir bölge olarak kaldı. Bugünse, İstanbul'un dört bir yanında yükselen yeni konut ve sitelerden Kağıthane de payını alıyor. Para dergisinden Bülent Ekimci'nin haberine göre, ilçede dört ayrı konut projesi yükseliyor. Bunlardan biri olan Ahikent, tamamen villalardan oluşurken, Sanatçılar Arya Konutları ile Genanlar First Home Sadabat projesi yan yana yükseliyor. Elmas Firuze Konakları ise Kağıthane Belediyesi'nin yaptığı eğlence ve dinlence merkezinin hemen yanında yer alıyor. DAP Yapı'nın da bölgede konut projesi olarak başlayacağı bir arazi bulunuyor. Gerçekleştirilen projelerin hemen hepsi içinde yeşil alanlar ve göletler oluşturulan Sadabat manzaralı. Konut fiyatları ise 220 bin ile 700 bin YTL arasında değişiyor.

Ahikent Konakları

Pakar Yapı'nın Kağıthane-Alibeyköy sınırında Emniyet Tepe Mahallesi'nde 16 bin metrekarelik bir arazi üzerinde gerçekleştirdiği Ahikent Konakları projesinde, müstakil üç ve dört katlı 110 adet villa bulunuyor. İki tip villanın projelendirildiği konutlar, 240 metrekare büyüklüğünde 50 villa 7+1, 190 metrekare büyüklüğünde 60 villa da 5+1 tipinde. 190 metrekare büyüklüğündeki villaların fiyatı 600 bin, 240 metrekare büyüklüğündeki villalarsa 700 bin YTL'ye satılıyor. Sadabat manzaralı Sanatçılar Arya Konutları projesini, İstanbul Kent Orkestrası'nın kurucularından olan ve şefliğini de yapan Ekrem Tekeşin gerçekleştiriyor. Sitede, 5 blokta toplam 109 daire bulunuyor. İnşaatların tamamlandığı projede 3+1 daireler 250 bin YTL ve 4+1 daireler 350 bin YTL'ye satılıyor. İki tipteki daireler net 149.9 metrekare büyüklüğünde. Açık yüzme havuzu, soyunma ve giyinme odaları, kapalı duşlar, açık ve kapalı otopark alanları, yeşil alanlar ve parklar, sitenin sosyal olanakları arasında yer alıyor.

Elmas Firuze Konakları

Elmas Yapı'nın Kağıthane'de 5 bin 300 metrekarelik bir alan üzerinde gerçekleştirdiği Elmas Firuze Konakları projesinde, 6 blokta toplam 73 daire bulunuyor. Kaba inşaatları biten sitede 2+1 dairelerin fiyatları 220-280 bin YTL, 3+1 dairelerin 250- 320 bin YTL, 4+1 ve 5+1 olarak tasarlanan dubleks dairelerin fiyatları da 400 bin-450 bin YTL arasında değişiyor. Firma, yüzde 50'sini peşin ödemek şartıyla geri kalan bakiyeyi vade farksız 36 aya kadar taksitlendiriyor. Ağustos 2007'de teslim edilecek konutlarda peşin alımlarda yüzde 10 indirim uygulanacak. Lale bahçelerinin yer alacağı projede yürüyüş yolları, çocuk parkları ve spor alanları da bulunuyor.

Genanlar First Home

Sadabat Genyap tarafından yapılan Genanlar First Home Sadabat projesi, Ekşioğlu Sadabat Konakları'nın hemen yanında 2 dönüm arazi üzerinde 15 katlı tek bir blok olarak yükseliyor. 11 katı daire olarak kullanılan binanın, 2 katı otopark olarak planlanmış. 130 ve 135 metrekare büyüklüğünde 3+1 tipi dairelerden oluşan projede, toplam 33 daire bulunuyor. Dairelerin fiyatları, 200 bin ile 220 bin dolar arasında değişiyor. Projede sosyal olanaklar için ayrılan iki katta, spor salonu, dinlenme odası, toplantı salonu gibi sosyal alanlar bulunuyor.

Sadabat manzaralı Sanatçılar Arya Konutları projesini, İstanbul Kent Orkestrası'nın kurucularından olan ve şefliğini de yapan Ekrem Tekeşin gerçekleştiriyor. Sitede, 5 blokta toplam 109 daire bulunuyor.

Sadabat manzaralı Sanatçılar Arya Konutları projesini, İstanbul Kent Orkestrası'nın kurucularından olan ve şefliğini de yapan Ekrem Tekeşin gerçekleştiriyor. Sitede, 5 blokta toplam 109 daire bulunuyor .

Sadabat manzaralı Sanatçılar Arya Konutları projesini, İstanbul Kent Orkestrası'nın kurucularından olan ve şefliğini de yapan Ekrem Tekeşin gerçekleştiriyor. Sitede, 5 blokta toplam 109 daire bulunuyor

 

Geri Dön