Sağlığa zararsız ilk mobilya boyası: Vital

Sağlığa zararsız ilk mobilya boyası: Vital Sağlığa zararsız ilk mobilya boyası: Vital

İnşaat boyalarının lider firması Filli Boya, çocukların oyuncakları ağızlarına sokacaklarını göz önünde tutan ve ağır metal sınırlaması getiren bir standart olan EN71-3 normuna uygun yeni bir boya ve vernik üretti.


Mobilya sektöründe bir ilk olan ve Vital su bazlı mobilya boya ve vernikleri, boya ve vernik uygulaması sırasında ortaya çıkan göz yanması, nefes almakta güçlük gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırıyor. Filli Boya'nın profesyonel kullanıcılarının sağlığını göz
önünde bulundurarak geliştirdiği su bazlı Vital Serisi'nin en önemli özelliği inceltilirken tiner yerine su kullanılması. Çocuk odası, banyo, mutfak, yatak odası, büro mobilyaları gibi tüm mobilyalarda başka bir uygulama donanımı gerektirmeden kullanılan seri, sararmaz yapısıyla uzun yıllar mobilyaların rengini koruyor ve kuruduktan sonra koku yaymasını engelliyor. Filli Boya'nın temsil edilen bir diğer hizmet ise ColorExpress Kişiye Özel Renk Üretimi. Caparol tarafından üretilen bu hizmet ile ister bir litre ister yüz litre olsun, istenilen renk, ton ve miktarda boyanın Filli Boya'nın renklendirme merkezlerinde kişiye özel olarak hazırlanıyor. ColorExpress renk kartelası 1108 renk ve 50 renk tonu grubundan oluşuyor. İç ve dış cephelerde geçmiş değerlerin korunması, günümüzün moda tonları ve gelecekteki yeni renk trendlerine yönelik geniş imkanlar sunuyor.