Şahinbey Belediyesi'nden 123’üncü sosyal tesis!

Şahinbey Belediyesi'nden 123’üncü sosyal tesis! Şahinbey Belediyesi'nden 123’üncü sosyal tesis!

İlçedeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Şahinbey Belediyesi, Sergen Mezrasına yaptırmış olduğu cami ve sosyal tesis açılışını gerçekleştirdi.

Çalışmalarına son sürat devam eden Şahinbey Belediyemiz, Sergen Mezrasına yaptırmış olduğu cami ve sosyal tesis açılışını gerçekleştirerek, vatandaşın hizmetine açtı.

Şahinbey Belediyesi'nde yer alan haber egöre, Şahinbey Belediyesi tarafından inşa ettirilen cami ve sosyal tesis 274 metrekare alan üzerinde hayata geçirildi. Şahinbey Belediyesi hayata geçirmiş olduğu 123. sosyal tesisini ve 58. Camisini vatandaşın hizmetine açtı.

Gurur Duyuyoruz

AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Şahinbey İlçesi’nde yapılan hizmetlerin kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek, “Öncelikle Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine böyle güzel bir tesisi kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar Şahinbey İlçesi’nin çeşitli bölgelerinde cami inşaatları, sosyal tesisler ve gençlik merkezlerinin açılışına katıldım. Bugün bu hizmetlerin bir yenisini daha vatandaşın hizmetine açtık. Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu, bizlere AK Parti Belediyeciliğin en güzel örneğini veriyor. Her gün milletle iç içe onların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet verilmeye devam ediliyor. Bizler de bu hizmetlerle guru duyuyoruz” diye konuştu.

123’üncü Sosyal Tesis

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Sergen Mezrası vatandaşlarının caminin ve sosyal tesisin içlerini doldurmalarını belirterek, "Rabbime hamd ediyorum böyle eserlerin yapılışını ve açılışını bizlere nasip ettiği için. Sergen mezramızda daha önce cami yoktu ama bu yönde bizlere talep vardı. Şimdi yollarıyla beraber hem cami hem sosyal tesis yapıldı. Gayet de güzel oldu. Rabbim cemaatini bol eylesin. Bu eserleri yapmak elbette önemli ama bunların içini doldurmak daha da önemli. Sergen mezrası halkını buraya bekliyoruz. Bu açılışını yaptığımız 123. Sosyal tesisimiz. İki ay içerisinde bu sayıyı 200’e yaklaştıracağız. Tesisimizin üst katında camimiz alt katında ise bay ve bayan taziye evlerimiz bulunuyor. Devlet ve millet kaynaşmasını bu tür çalışmalarda görüyoruz. Eskiden devletin bu tür yatırımları yoktu. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Kanunlarda yaptığı değişikliklerle belediyelere bu tür tesisler yapma imkanı sundu. Bizde Şahinbey’imizde ihtiyaç olan her yere cami, sosyal tesis, taziye evleri yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.