28 / 09 / 2023

Şahinbey'de kentsel dönüşüm yıkımları hızlandı!

Şahinbey'de kentsel dönüşüm yıkımları hızlandı!

Şahinbey Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm kapsamında Kahvelipınar Mahallesi'nde yapılan kamulaştırmaların ardından yıkımlara hız verildi.Şahinbey Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm kapsamında Kahvelipınar Mahallesi'nde yapılan kamulaştırmaların ardından yıkımlara hız verildi. 


Bölge halkının rızası alınarak yapılan kamulaştırma ve yıkım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Kentsel dönüşüm çalışmalarımızı çok amaçlı olarak yürütüyoruz. 5 bölgede yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmamız kapsamında eğitim alanları açma, yolları açma ve genişletme, çürük binaları yenileyerek, depreme dayanıklı yaşanabilir alanlar oluşturma noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda Özdemirbey caddesinin Sanat okulunun yanından Düztepe'ye kadar olan kısmını 2 şeritten 6 şeride çıkardık. 

Halkımızın hizmetine sunduk. Şimdi ise, Düztepe'den dutluğa kadar olan bölümde Kıbrıs ve Kahvelipınar Mahallelerimizde vatandaşlarımızın rızası ile kamulaştırma yaparak, yıkımlar yapıyoruz' dedi. 

Yıkımların tamamlandığında buralara yeni konutlar inşa edeceklerini söyleyen Tahmazoğlu " İnşaat çalışmaları sürdüğü sırada Özdemirbey caddesinin devamı olan kısmı 6 şeride çıkartarak, trafiği rahatlatmış olacağız"diye konuştu. 


Yeni Çizgi Gazetesi

Geri Dön