Sahte belgelerle milyon liralık gayrimenkulleri satan dolandırıcılar yakalandı!

Sahte belgelerle milyon liralık gayrimenkulleri satan dolandırıcılar yakalandı! Sahte belgelerle milyon liralık gayrimenkulleri satan dolandırıcılar yakalandı!

İstanbul’da kamu kurumlarının isimlerini ve logolarını kullanıp bazı gayrimenkulleri kiralayan ve sahte servis ile sahte taksi plakaları satıp toplamda 4 milyon 260 bin lira kazanan 3 kişi yakalandı.İstanbul’da devlet kurumlarının adlarını ve logolarını kullanıp sahte evrak düzenleyerek, bu belgelerle taksi, servis plakası ve çeşitli kiralamalar yapan üç dolandırıcı polis ediplerince yakalandı. Dolandırıcıların yaklaşık 4 milyon liralık taksi plakası sattıkları, binlerce liralık daire, yalı ve tesis kiraladıkları ortaya çıktı.

Hürriyet'te yer alan habere göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri dolandırıcıların devlet kurumlarının adını kullanarak, kurum adı ve logosu bulanan sahte evraklar düzenleyerek Üsküdar ve Beyoğlu ilçelerindeki noterlerden ruhsat çıkartarak sahte taksi plakası, sahte tahditli servis plakası aldıkları belirlendi. 

Yine aynı dolandırıcılık suçundan çeşitli mülk kiralamaları yaptığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz çarşamba günü hazırlıklarını tamamlayan polis ekipleri şüphelilerin yakalanmasıyla çalışmalar gerçekleştirdi. Gaziosmanpaşa ve Sultanbeyli’nde başlatılan operasyon sonucunda Kaan K. (30) Sinan Ö. (38) ve Ahmet Ö. (35) isimli şüpheliler yakalanıp gözaltına alındı. Polis ekipleri tarafından yapılan incelemelerin ardından dolandırıcıların 1 milyon 300 bin, 2 milyon ve 600 bin lira karşılığında 3 adet sahte taksi plakası sattıkları, 65 bin lira karşılığında servis plakası ve bir kişiden yalı, 2 lüks daire, tıp fakültesinde tesis, Sarıyer ilçesinde 3 katlı daire kiralanması için 265 bin lira aldıkları tespit edildi.

Hazırladıkları sahte evrak ve belgeler ile birçok dolandırıcılık suçundan aranan şüphelilerden adliyeye gönderilen Sinan Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Kaan K. ve Ahmet Ö. isimli şüpheliler ise tutuklandı ve cezaevine gönderildi.