Sakarya Erenler ada bazlı dönüşecek!

Sakarya Erenler ada bazlı dönüşecek! Sakarya Erenler ada bazlı dönüşecek!

Sakarya'nın Erenler ilçesinde gündemin en önemli konusu kentsel dönüşüm oldu. Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Ada bazlı yapılacak dönüşüm projelerinde birlikte çalışabiliriz” diye konuştu.


Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve Yönetim Kurulu Üyeleri Serpan Belediye Başkanı  Yusuf Alemdar ile Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a hayırlı olsun ziyaretine gittiler. Ada Yorum Gazetesi'nde yer alan habere göre; her iki ziyarette de belediyelerle işbirliğinin bu dönemde devam etmesi konuşulurken Erenler’de gündemin en önemli konusu kentsel dönüşüm oldu. Belediye tarafından başlatılan dönüşüm projesinin devamında bulunmak istediklerini söyleyen müteahhitlere Başkan Kılıç “Ada bazlı yapılacak dönüşüm projelerinde birlikte çalışabiliriz” diye konuştu.

Sakarya Müteahhitler Birliği’nin her fırsatta dile getirdiği ada bazlı dönüşüm Erenler Belediyesi’nde yeniden gündeme geldi. Ada bazlı yapılacak kentsel dönüşümde Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç birlikte çalışabileceklerini kaydetti. Kentsel Dönüşüm projesinin dışında da ilçede dönüşüme ihtiyaç duyulan bölgeler olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Fevzi Kılıç “Ada bazlı projelerde birlikte hareket edebiliriz. Bizler şehre değer katacak, insanımızın mal ve can güvenliğini koruyacak her projeye destek veririz” dedi.

Bayrak, ziyaretin ardından şu değerlendirmelerde bulundu: “Asrın felaketi 17 Ağustos’u unutmamak gerekir. Şehrimizde deprem yorgunu binalar, çıkmaz sokaklar mevcut. Ziyaret ettiğimiz başkanlarımıza konuyu aktarıyoruz. Hem deprem yorgunu binalardan kurtulmak hemde yeşil alanı, yolu ve alt yapısı ağlıklı alanlar oluşturmak gerekiyor. Ada bazlı projelerle şehrimizde dönüşümü sağlamak zorundayız. Hem yapı güvenliği hemde can güvenliği açısından bunu yapmak zorundayız.”

Bayrak “Her dönem olduğu gibi yeni dönemde de belediyelerimiz, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile kol kola yürümeye devam edeceğiz. Serpan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar ve Erenler Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç’a gerçekleştirdiğimiz ziyaretin nedeni bu. Görevi devir alan diğer başkanlarımızı da ziyaret ederek şehrimiz için birlikte çalışmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz. Yaşadığımız şehri kalkındırmak daha modern hale getirmek için birlik olmak durumundayız” diye konuştu.