10 / 08 / 2022

Sakarya Erenler kentsel dönüşümde 2. Etap temeli atıldı!

Sakarya Erenler kentsel dönüşümde 2. Etap temeli atıldı!

Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ikinci etap çalışmaları başladı. İkinci etapta ilk temelin beton dökülmesi çalışmalarına Belediye Meclis Üyeleri de katılarak incelemelerde bulundu.Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ikinci etap çalışmaları başladı. İkinci etapta ilk temelin beton dökülmesi çalışmalarına Belediye Meclis Üyeleri de katılarak incelemelerde bulundu.


17 Ağustos depremi sonrasında Cap Anamur prefabrikleri ve okulu olarak bir süre hizmet verilen, Küpçüler Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde kalan alanda Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm ikinci etabın temeli atıldı. Erenler Belediyesi Meclis üyeleri, 144 konut ve 12 bloktan oluşacak olan Dubleks ve triplex dairelerin yapımına başlanan şantiye alanına giderek temel atma çalışmalarını yerinde incelediler.


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk yapmış olduğu açıklamada; “Bir sene içeresinde tamamlanması planlanan 80 metrekareden 124, 132, 175 ve 190 metrekarelik dubleks ve tripleks dairlerden oluşacak Kentsel Dönüşüm ikinci etap projemizin çalışmalarını meclis üyelerimiz ile birlikte inceledik. Çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. İlimizin imajına katkı sağlayacak, normalde bitirme süresi 14 ay olan ancak bu yıl içerisinde bitirilmesi hususunda sözünü aldığımız ikinci etap projemiz Erenlerimize ve Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.


Sakarya Halk Gazetesi