Sakarya Serdivan yeni ticaret alanına kavuşuyor!

Sakarya Serdivan yeni ticaret alanına kavuşuyor!

Sakarya Temmuz ayı meclis toplantısında alınan kararla birlikte Serdivan yeni bir ticaret alanına daha kavuşuyor. Gündeme dair maddeler de Başkan Yusuf Alemdar başkanlığında konuşuldu.Sakarya Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Gündeme dair maddeler de Başkan Yusuf Alemdar başkanlığında görüşülerek karara bağlandı. Meclis gündeminde alınan önemli kararlar arasında yeni ticaret alanları da yer aldı. 


Komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edilen düzenlemeye göre, daha önce 

Serpan Belediyesi’nin yaptığı planlama ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Sakarya’nın en eski yapısı Jüstinyanus Köprüsü ve çevresindeki bölgenin sınırından itibaren D-100 Karayolu’na kadar ki 12 hektarlık bölge ticaret alanı ilan edildi.


Köprü çevresi

Koruma altında bulunan tarihi miras Jüstinyanus Köprüsü ve etrafındaki bölge ise sit alanı olarak muhafaza edilmeye devam edecek. Yeni planlama ile Serpan’da ticaretin yanı sıra sosyokültürel gelişimin ve refahın da artacağını belirten Serpan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “İlçemizde güçlü bir ekonominin temelini oluşturacak adımlar atmaya devam ediyoruz. Ekonomiyi güçlendirecek yatırımların yapılması ve yeni istihdam alanlarının sağlanması adına yapılan düzenleme Serpanımıza hayırlı olsun” dedi.


Rekreasyon

Serpan’ın kültürel ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve vatandaşların kullanımına sunulması adına Sapanca Gölü’nden itibaren Jüstinyanus Köprüsü’ne kadar Çark Deresi boyunca rekreasyon çalışması yapılacağına da değinen Başkan Alemdar, “Serpan’ın daha güzel bir görünüme kavuşması ve yeni yaşam alanlarının kazandırılması için hemşehrilerimizle birlikte hareket etmeye ve bu şehre birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.Sakarya Yenigün