Samsun 19 Mayıs'taki kültür merkezinin inşaatı yarım mı bırakıldı?

 Samsun 19 Mayıs'taki kültür merkezinin inşaatı yarım mı bırakıldı?Samsun 19 Mayıs ilçesinde 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan Osman Topaloğlu, 2017'de yapımını başlattığı Kültür Merkezi'nin 2019'a kadar tamamlanacağını söylemişti. Kültür merkezinin inşaatı yarım mı bırakıldı?


Samsun 19 Mayıs ilçesinde 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan Osman Topaloğlu, 2017'de yapımını başlattığı Kültür Merkezi'nin 2019'a kadar tamamlanacağını söylemişti. Fakat aradan geçen zaman içerisinde kaba inşaatı bile tamamlanamayan 6 milyon TL'ye mal olacağı açıklanan kültür merkezi atıl durumda kaldı.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre; Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde belediye tarafından yapılmak istenen kültür merkezinin ihalesi 2017'de gerçekleştirildi. Ardından da yaklaşık 6 milyon TL'ye mal olacak olan ve içinde düğün salonu, konferans salonu, sergi salonu, kütüphane, halk eğitim odaları ve bebek bakım odasının yer alacağı kültür merkezinin ihalesini alan firmaya yer teslimi yapıldı.

Bir yıl sonra yaklaşık yüzde 50’si bitirilen merkezin inşaatının yarım kaldığı öğrenildi. 

 Samsun 19 Mayıs

BAŞKAN “100 YIL KULLANILSIN İSTİYORUZ”

Kültür merkezi inşaatı sürerken 31 mart seçimleri öncesinde yerel bir televizyonda katıldığı programda projelerini açıklayan 3 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Osman Topaloğlu, merkezin projenin 2016'da hazırlandığını belirtti.

Kaliteli işler yapmaya çalıştıklarına dikkat çeken Topaloğlu, “Bir şeyi yapıyoruz, 100 yıl kullanılsın istiyoruz. Onun için kaliteli işler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bunun da olması lazım. Kültür merkezi diye söylediğinde halkımızın yarısı belki ne olduğunu da anlamıyor. 2019 yılının sonuna kadar süresi var” diye konuşmuştu.

ÇATISI BİLE YOK

Yapımına başlandıktan sonra 2018'de belediye resmi sitesinde 18 Aralık 2018 tarihinde yapılan bilgilendirmede, “Kültür merkezi projemizin için de; Konferans salonu, sergi salonu, okuma salonu, kütüphane misafir ağırlama salonu, halk eğitim odaları ve bebek bakım odası yer alacak. Kültür Merkezi İhalesi gerçekleştirilmiş olup, yüklenici firma tarafından inşaat çalışmaları başlamıştır. İnşaat çalışmalarında yüzde 50 seviyesine ulaşılmıştır” ifadeleri kullanıldı. Fakat henüz açıklanmayan bir sebepten dolayı çatısı dahi yapılmadan yarım bırakıldı.

KÜLTÜR MERKEZİ HAVUZ OLDU

4 duvar ile çevrilen ve çatısı bulunmayan kültür merkezi çürümeye terk edilirken, içi de yağmur suyu ile doldu. Çevre bulunan çocuklar, su birikintisinde inşaat köpüklerinden kayık yaptıklarını söyledi.

Bursa Keles Kültür Merkezi hizmete açıldı!