26 / 05 / 2022

Samsun Canik, kentsel dönüşümde örnek ilçe oldu!

Samsun Canik, kentsel dönüşümde örnek ilçe oldu!

Samsun Canik Belediyesi, ilçeyi son 5 yılda hayata geçirdiği projelerle geliştirdi. 15 yılda sosyal kültürel ve ekonomik dönüşümün sağlandığı ilçe kentsel dönüşümde örnek ilçe oldu.Son 15 yılda hayata geçirilen yatırımlarla ilçede sosyal ve kültürel dönüşümü sağlayan Samsun Canik Belediyesi, projelerle süslediği son 5 yılda da birçok önemli projeye imza attı.

Haber Gazetesi'nde yer alan habere göre, ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde vatandaşların sosyal yaşamını kolaylaştıran ve sosyal dönüşümü sağlayan hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri, cami çevre düzenlemeleri, canlı hayvan pazarı gibi birçok yatırımı tamamlayarak hizmete açan Canik Belediyesi, ilçe merkezinde de eğitimden kültüre, turizmden kentsel dönüşüme kadar birçok projeyi ilçeye kazandırdı.

GELİŞİME KATKI SAĞLAYAN PROJELER

Şehrin gelişimine katkı sağlayan projeler uygulayan Canik Belediyesi, turizm projeleri olan 15 Temmuz Şehitler Tepesi (Sancaktepe) ile Meşe Orman Park projelerinin yanı sıra Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde yapımı tamamlanan Karadeniz'in ilk Oyuncak Müzesi'ni hizmete açtı. Aynı kampüste 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi’ni ise tamamladı. Yavuzselim Mahallesi'nde Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ni açan belediye, diğer mahallelerde hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri ile cami çevre düzenlemeleri çalışmaları yaptı. Ayrıca Karşıyaka Mahallesi’nde Canik Millet Camii inşaatı ilerlerken, Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi ise uygulama safhasına geldi.

DÖNÜŞÜMDE ÖRNEK İLÇE

Geçtiğimiz 5 yılda önemli icraatları gerçekleştirdiklerini söyleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Dur durak bilmeden şehrimiz ve insanlarımız için hizmet ürettik. Eğitim, kültür, sanat, spor, turizm, kentsel dönüşüm gibi her alanda yatırımlar yaptık. Türkiye'nin gözbebeği olan ilçemizde geride bıraktığımız 5 yılda da şehrimiz için çok önemli projeleri hayata geçirdik. Gençlerimiz, kadınlarımız, şehrimiz için önemli projeler ürettik. Canik sosyal, kültürel ve ekonomik dönüşümde örnek ve model ilçe haline geldi” diye konuştu.