Samsun İlkadım ilçe Belediye binası hacizli mi?

Samsun İlkadım ilçe Belediye binası hacizli mi?

Samsun’un İlkadım Belediyesi’ne ait hizmet binasının 30 milyon TL borç sebebiyle hacizli olduğu ortaya çıktı. 

Samsun’da İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında toplanan İlkadım Belediye Meclisi’nde İlkadım ve Gazi Hizmet binalarının satış konusu masaya yatırıldı.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Haziran ayında yeni yapılan İlkadım Belediye Başkanlığı binasına taşınacak olan İlkadım Belediyesi’nde, bir önceki yönetim döneminden kalan 260 milyon TL borç sebebiyle mevcut belediye hizmetlerinin verildiği İlkadım ve Gazi hizmet binalarının satışı da gündeme geldi.

Krediye destek

Meclis toplantısında, İlkadım Belediyesi’nin yıllardan beri kullandığı binanın tapu kayıtları üzerinde 30 milyon lira borç sebebiyle “haciz” kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Satışı planlanan Gazi Hizmet Binası’nın olduğu alanın imarda akaryakıt istasyonu olarak değiştirilerek satılmasına da karar verildi. Asfalt ve benzeri hizmetlerle ilgili gündeme gelen 16 milyon TL'lik kredi kullanımına AKP ve MHP’li meclis üyeleri de destek verdi. Belediye binalarının satılması ve kredi kullanımı konuları da ilgili komisyonlara havale edildi.