16 / 08 / 2022

Samsun'da kentsel dönüşüm sorunları çözülecek!

Samsun'da kentsel dönüşüm sorunları çözülecek!

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, projelerini açıkladı. Demir, öncelikli olarak ulaşım, otopark, alt yapı ve kentsel dönüşüm sorunlarını çözeceklerini müjdeledi.AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 31 Mart seçimlerinden sonra göreve geldikleri takdirde hayata geçireceği projeleri açıkladı.

Memleket Gazetesi'nde yer alan habere göre, öncelikli olarak ulaşım, otopark, alt yapı ve kentsel dönüşüm sorunlarını çözerek sanayi yatırımlarının önünü açacaklarını söyleyen Demir, geniş kapsamlı çok güzel projeler hazırladıklarını açıkladı.

Mahalle mahalle gezip vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, halkın taleplerini dinleyerek projelerini şekillendiriyor. Samsun'un kısa vadede çözüme kavuşturulması gereken sorunlarının olduğunu söyleyen Mustafa Demir, bu sorunlara yönelik şimdiden çözüm hazırlıkları yaptıklarının altını çizdi.

"Samsun'a mesafe aldıracak projeler''

Seçim çalışmalarına hızla devam ettiklerini kaydeden Demir, "İlçelerimizde ikinci tur ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sahadaki ziyaretlerimizde halkımız tarafından güzel bir şekilde karşılanıyoruz. Halkımızda ciddi bir heyecan olduğunu görüyoruz. Bunca yıllık siyaset tecrübemizle Samsun'un sorunlarını en küçük ayrıntısına kadar inceleyerek projelerimizi yapıyoruz. Çok ciddi ve Samsun'a mesafe kat ettirecek projeler hazırlıyoruz. Belediyecilik literatüründe olmayan, vizyon sahibi bir belediyecilik anlayışını 31 Mart'tan sonra Samsun'a kazandıracağız. Projelerimizi anlattıkça Samsun halkı bizi çok daha iyi anlayacak. AK Parti'nin 'gönül belediyeciliği' kavramı bizim için çok önemli. Samsun Karadeniz Bölgesi'nin merkezinde, potansiyeli olan bir İl. Samsun'un bu potansiyelini iyi bir şekilde değerlendireceğiz" açıklamasında bulundu.

"Kalıcı çözümler üreteceğiz"

Baruthane'den Tekkeköy'e kadar olan bölümdeki yapılaşmadaki sıkıntıları çözeklerini dile getiren Demir, "Buralarda ulaşım, otopark ve kentsel dönüşümle ilgili sıkıntılarımız var. Bununla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. 31 Mart'tan sonra bir an önce bu sorunları hızlı bir şekilde gündemimize alacağız. Kent merkezimizde otopark ve yaşam alanları oluşturacağız. Kent merkezimizdeki bazı kamu yapılarını başka alanlara taşıyarak o alanları toplumun hizmetine kazandıracağız. Samsun'a, hizmeti halkın ayağına götüren, halkın taleplerini değerlendirip, bunları halka hizmet olarak dönüştürecek bir gönül belediyeciliği kazandıracağız. Tüm sorunları kesin, kalıcı olarak çözüme kavuşturacak projeleri devreye alacağız. Ulaşım, otopark ve kentsel dönüşüm projelerimizi gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

"17 ilçemizde 20 ayrı ekiple çalışacağız"

Kırsaldaki mahallelerin sorunlarına çözüm üreteceklerini söyleyen Demir, "Kırsal bölgelerdeki mahallelerimizin alt yapısını önümüzdeki 5 yıl içerisinde tamamlayacağız. Samsun'un çok ciddi bir yol ağı var. Seçimden sonraki ilk bayrama kadar mahallelerimizde elverişsiz yol ağı bırakmayacağız. 17 ilçemizde 20 ayrı ekip kurup ihtiyaçları belirleyeceğiz. Sorununu belirlediğimiz mahallemize, içerisinde bütün iş makinelerinin olduğu bir ekiple gireceğiz; bütün sorunlarını gidermeden de o mahalleden ayrılmayacağız. Aynı anda 20 ekibimizle bu çalışmaları yapacağız. Kent merkezimizde alt yapıyla ilgili sorunlarımızı tamamlayacağız" dedi.

"5 yılda 5 milyarlık sanayi yatırımı"

Sanayi bölgesine ihtiyaç olduğunun altını çizen Demir, şu açıklamalarda bulundu: "Sanayicilerimizin bir sanayi bölgesine ihtiyacı var. Yatırım yapacak sanayicilerimize arsa temin edilemediği için bu yatırımlar bekliyor. Mevcut tersane alanının arkasında 3 bin 500 dönümlük bir arazi var. O alanı kısa sürede oluşturup yatırımın önünü açacağız. Ardından 5 bin dönümlük bir sanayi bölgesi oluşturacağız. İlçelerimizde de bu tür çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bununla eş zamanlı olarak turizm yatırımlarımızı yürüteceğiz. Bu konuda da çok ciddi çalışmalarımız olacak. İlçelerimizde zirai ve hayvancılık anlamında teşvik edici projelerimizi hızlandıracağız. Özellikle örtü altı tarımı, seracılığı geliştirme noktasında ciddi çalışmalarımız olacak. Belediyelerin; alt yapı, projelendirme ve ruhsatlandırma konusunda önemli katkıları olabilir. Spor konusunda yatırımlarımız devam edecek. İnsan ve kültürel zenginliğimizle Samsun'u daha ileriye taşıyacağız. Samsun'un ihracatı yılık 500 milyon dolar. Üretim sanayinin önünü açacağız. 5 yıl içerisinde 5 milyarlık bir sanayi yatırımını temin etmek için çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.”