14 / 08 / 2022

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi sağlık turizminde de hizmet verecek!

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi sağlık turizminde de hizmet verecek!

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi bugün açılacak. Hastane sağlık turizminde de hizmet verecek...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bugün hizmete açılacak olan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, sağlık turizminde de hizmet verecek.

Sağlık Bakanlığı tarafında  yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'da salgın ve afetlere karşı kullanılmak üzere hayata geçirilen Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin sağlık turizminde de hizmet vereceği bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgını sürecinde acil durum hastanelerinin hizmete girmesiyle diğer hastanelerin normalleşme süreci de hızlanacak.

Toplam 125 bin metrekare alana ve 75 bin metrekare kapalı alana sahip Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi , depreme dayanıklı olarak inşa edildi. Hastane muhtemel bir depremde zarar görmeyecek ve deprem sonrasında yaralıların tedavisinde de etkin rol oynayabilecek.


"16 ameliyathane ile hizmet verecek"


Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, 432'si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yatak kapasitesine sahip olacak. Gerektiğinde her oda yoğun bakıma da dönüşebilecek. Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, 16 ameliyathane ve son teknoloji ürünü tıbbi donanım ile hizmet verecek.

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, bugün saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılacak.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz'ün ismi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla hastaneye verilmişti.

 

İstanbul'daki sahra hastaneleri 8 soruda tüm detaylarıyla!