Sangarius AVM'nin adı Adapazarı Alışveriş Merkezi olarak değişti!

Sangarius AVM'nin adı Adapazarı Alışveriş Merkezi olarak değişti!Adapazarı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Fahrettin Örkmez başkanlığında yapıldı. Toplantı alınan kararla Sangarius Alışveriş Merkezi'nin ismi Adapazarı Alışveriş Merkezi olarak değiştirildi...


Fahrettin Örkmez başkanlığında yapılan kasım ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Akın Çağlar Göktürk, Adapazarı Belediyesi tarafından yapılan hayvan barınağı ve Sangarius Alışveriş Merkezi'nin akıbetini sordu. Meclis Başkanı Fahrettin Örkmez hayvan barınağının tamamlanarak geçici kabullerin yapıldığını söyledi. 


"SÖZLEŞMESİ YAPILDI" 

MHP'li Meclis Üyesi Akın Göktürk'ün Sangarius'la ilgili sorusuna cevap veren Başkan Rıdvan Özüm, "Bundan sonra Sangarius'un adı artık Adapazarı Alışveriş Merkezi oldu. Tabelası da Adapazarı Alışveriş Merkezi olarak değişti. Haziran ayında ODAK Grup aldı. Sözleşmesi yapıldı. Bizim belediyemiz kontrolünde her gün yapımı devam ediyor. Sözleşmeye harfiyen uyuluyor. Bize verdikleri süre 14 ay. 


İKİ MADDEYLE ANLAŞMA YAPILDI" 

Şu an zemin iyileştirmesi yapılıyor. Biz iki maddeyle anlaşma yaptık. Birincisi mevcut üzerinde devam edilebilir ikinci maddeyle de, ilgili imar kanunlarına uymak şartıyla proje revize edilir. Şimdi onlar da tadilat ruhsatı alarak yıkılması gereken yeri yıktılar çalışmalarını devam ettiriyorlar. Belediye'nin buradaki yüzde 26 hissesine karşılık her yıl belediyeye 1 milyon işletme bedeli ödenecek" dedi. 4 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste, maddeler oy birliği ile kabul edildi. 


Sakarya Halk Gazetesi